• "Świąteczna kartka"

          •      W ramach szkolnego konkursu pt. "Świąteczna kartka" wpłynęło 9 prac. Wszystkie prace były wykonane starannie i pomysłowo. Wśród nadesłanych prac pierwsze miejsce zajmuje Emilka Łabuz z kl. I. Drugie miejsce zdobyła Kamilka Sypek z kl. III. Trzecie miejsce zdobyła Lena Kijowska z kl. I           

                 Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają nagrody po powrocie do szkoły. Dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

          • Piszemy listy...

          • Mimo covidowej atmosfery nie poddajemy się kapryśnym humorom i pełni marzeń i chęci zawierania nowych przyjaźni piszemy listy po angielsku do dzieci z Czech i Wielkiej Brytanii.

          • Święty Mikołaj

          • "6 grudnia - jak dobrze wiecie,

            Święty Mikołaj chodzi po świecie.

            Dźwiga swój worek niezmordowanie

            i każde dziecko prezent dostanie".

            W tym roku do uczniów klas I-III nie mógł zawitać Święty Mikołaj, mimo to dzieci wykonały na zajęciach plastycznych przepiękne pracę pt.:"Mikołaje" Zobaczcie sami. Życzymy wszystkim radosnych Mikołajek i dużo prezentów 6 grudnia.

          • 6 grudnia - Spotkanie z MIKOŁAJEM

          • ,,Święty Mikołaju bardzo się cieszymy, Od dawna czekamy na twe odwiedziny..” 4 grudnia w okno przedszkola zapukał niezwykły gość. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Dzieci z niedowierzaniem i radością zaprosiły do szkoły długo wyczekiwanego Świętego Mikołaja. Powitały go wierszami i piosenkami. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Na twarzach dzieci malowała się radość. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok! Po wizycie Świętego Mikołaja dzieci z zaangażowaniem malowały, dekorowały ciasteczka ,,dla renifera” wykonane poprzedniego dnia z masy solnej a także wzięły udział w zabawach mikołajkowych przy muzyce.

          • 11 LISTOPADA

          • — Kto ty jesteś?

            — Polak mały.

            — Jaki znak twój?

            — Orzeł biały.

            11 listopada 1918 roku był szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku, 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe - Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w zajęciach o tematyce patriotycznej aby świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną, dowiedziały się wielu informacji na temat tego święta, poznały tradycje związane z upamiętnieniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabrakło zabawy przy piosence „ Jesteśmy Polką i Polakiem” a także prac plastycznych. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Głównym celem zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

          • Pasowanie na Czytelnika

          • „My uczniowie pierwszej klasy,

            uroczyście przyrzekamy…”

             

            5 listopada 2020 roku w naszej szkole miała miejsce uroczystość Pasowania na Czytelnika. To oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do Grona Czytelników biblioteki, które weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Jest to wyjątkowa chwila dla pierwszoklasistów, ponieważ w tym dniu stają się pełnoprawnymi użytkownikami biblioteki szkolnej.

            Na początku uczniowie pod kierunkiem  pani Czesławy Ciejki – nauczyciela bibliotekarza,  poznali podstawowe pojęcia, tj. biblioteka, księgarnia, wypożyczalnia, bibliotekarka, katalog. Odgadywali  bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Zapoznali się z regulaminem korzystania ze zbiorów bibliotecznych i zasadami poszanowania książek. Pierwszacy obiecali  Książce należyte traktowanie i złożyli uroczystym tonem ślubowanie Czytelników.  Potem przyszedł czas na akt pasowania, podczas którego widać było malujące się na twarzach wzruszenie. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplom gratulacyjny.

            Życzymy pierwszoklasistom, by nastrój tej chwili towarzyszył im podczas każdego kolejnego spotkania z książką. Liczymy, że będą aktywnymi użytkownikami biblioteki i miłośnikami książek.

          • PODSUMOWANIE PROJEKTU CZYTELNICZEGO

          •      W Szkole Podstawowej w Zabrniu od początku października realizowano projekt czytelniczy „PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH”. Program zakładał następujące cele ogólne: rozwijanie wśród uczniów zainteresowań czytelniczych, kształtowanie umiejętności wyszukiwania informacji,  promowanie talentów uczniowskich, także przedstawienie oferty biblioteki.

                        W ramach projektu zrealizowano szereg działań.

                    Na początku wykonano gazetkę informującą o święcie. W oddziale przedszkolnym rozpoczęto AKCJĘ GŁOŚNEGO CZYTANIA, której towarzyszyły rozmowy inspirowane lekturą oraz prace plastyczne.

            Kolejne  przedsięwzięcie to przeprowadzenie KONKURSU LITERACKIEGO: „Ogród fragmentów książek”. Należało przeczytać fragmenty książek umieszczone na kwiatach i odgadnąć  autora i tytuł książki. W tej formie przygody z książką zwyciężyły Gabriela Ślęczkowska z kl. II i Aleksandra Ślęczkowska z kl. III.

            By rozwijać aktywność twórczą oraz wyobraźnię plastyczną u dzieci, a także by kształtować nawyk szanowania książek poprzez używanie zakładek,  odbył się KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ ZAKŁADKĘ. Laureatkami tego konkursu zostały: Zuzanna Guła z klasy II, Michał Guła z przedszkola, Aleksandra Ślęczkowska - kl.III, Igor Ślęczkowski, przedszkole, Gabriela Ślęczkowska - kl.II.

            Następne zmagania biblioteczne to udział uczniów w konkursie: „NAJAKTYWNIEJSZY CZYTELNIK”. To zaszczytne miano zdobyła Gabriela Ślęczkowska - przeczytała 42 książki.

            Udział w konkursach pokazał uczniom, że kontakt z książką może być fajną zabawą, źródłem satysfakcji i sposobem na samorealizację. Dziękujemy odbiorcom projektu za udział w realizacji zadań. Zwycięzcom konkursów serdecznie gratulujemy.

                                                                                                                           Opracowała: Czesława Ciejka

          • Konkurs Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

          •       Zachęceni ubiegłorocznym wyróżnieniem w Ogólnopolskim konkursie Szkolne Przygody Gangu Słodziaków w bieżącym roku uczniowie klasy III przystąpili do kolejnego konkursu Szkolne Przygody Gangu Fajniaków.

                  Konkurs miał na celu pokazanie uczniom magii natury, ma uczyć wrażliwości ekologicznej i troski o środowisko każdego dnia. W klasie III odbyły się zajęcia z żywiołem WODA. Wcześniej przygotowaliśmy gazetkę pod hasłem :"Wodę kochamy, więc ja oszczędzamy". Najpierw uczniowie rozwiązywali zagadki, krzyżówki o wodzie. Poznawaliśmy wiele ważnych i ciekawych faktów o wodzie. Kolejna część zajęć to uwielbiane przez dzieci eksperymenty. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w takich eksperymentach: "Ile wody jest na świecie", "Woda przyjmuje kształt naczynia", "Co pływa, co tonie", "Czarodziejski woreczek". Urządziliśmy zabawę "Gotowanie wody" co dzieciom sprawiło wiele frajdy i radości.

                 Na zakończenie dzieci ulepily kropelkę Ksenię z plasteliny i zrobiły wystawkę. Zajęcia były udane i emocjonujące.

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          •      "Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania"

                  W czwartek 15 października w naszej szkole obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Ze względu na reżim sanitarny nie odbyła się uroczysta akademia, uczniowie jednak przygotowali krótkie życzenia dla nauczycieli a przedszkolaki piękną piosenkę.

          • 25 września - Międzynarodowy Dzień Kropki

          • Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Motywem przewodnim jest kropka. GENIALNA kropka! Od jednej kropki wszystko się zaczyna… a gdy dziecko obudzi w sobie wewnętrzną siłę, kreatywność i pomysłowość, jedna kropka może zdziałać naprawdę wiele, ale przede wszystkim – dostrzec w sobie siłę i pozytywy. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu.

          • "Sprzątanie Świata''

          •       21 września uczestniczyliśmy w corocznej akcji "Sprzątanie Świata''. Zaopatrzeni w worki i rękawiczki posprzątaliśmy teren dookoła szkoły. Po pracy był odpoczynek na placu zabaw.

          • 20 września - Dzień Przedszkolaka

          • ,,Najlepszego przedszkolaki! I dziewczynki i chłopaki. Zdrowia, szczęścia Wam życzymy – sto lat, sto lat zanucimy. Niech Wam zawsze słońce świeci. Cudowności – NASZE DZIECI.” 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka (uchwała Sejmu RP z dnia 13.09.2013). Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci, ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego - Pasowanie na ucznia I klasy

          •         1 września odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 oraz Pasowanie na ucznia. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili krótki program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani dyrektor Helena Bauer. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Zabrniu. Naszym wszystkim uczniom i przedszkolakom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

          • Szyjemy maseczki

          • W związku z wprowadzonym obowiązkiem zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej przed zagrożeniem koronawirusem wzrosło zapotrzebowanie na niezbędne do ochrony osobistej materiały.

            Z pomocą w szyciu bawełnianych maseczek wielokrotnego użytku z zakupionego i pozyskanego materiału ruszyły mamy uczniów i pracownicy Szkoły Podstawowej w Zabrniu.

            W swoich domach pracują przy maszynach do szycia . Na bieżąco szyją kolejne sztuki. Pierwsze partie zostały już rozdysponowane wśród mieszkańców gminy. Dziękujemy Wszystkim,

          • INFORMACJA DLA RODZICÓW

          • REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ

            Do klasy pierwszej przyjmuje się dzieci urodzone w 2013 roku oraz na wniosek rodziców dzieci urodzone w 2014 roku.

                 Dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej w Zabrniu przyjmowane są z urzędu - /należy wypełnić druk: Zgłoszenie dziecka do I klasy.docx/
                 Dzieci zamieszkałe poza obwodem Szkoły Podstawowej w Zabrniu przyjmowane są na wniosek rodziców/prawnych opiekunów  - w przypadku, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami   -  /należy wypełnić druk : Wniosek o przyjecie dziecka do I klasy.docx  /. Rekrutacja odbywa się zgodnie z załącznikiem 1 i 2 do Zarządzenia nr 192/2020 Wójta Gminy Wadowice Górne z dnia 27 stycznia 2020 r.

            Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zabrniu
            ogłasza nabór dzieci w wieku od 3 lat do oddziału przedszkolnego

            oraz dzieci 7 - letnich i na wniosek rodziców dzieci 6 - letnich do klasy I szkoły podstawowej
            w dniach od 05 do 19 lutego 2020 r.

             

            W celu dokonania zapisu dziecka do szkoły lub oddziału przedszkolnego należy zgłaszać się do dyrektora szkoły z wypełnionym formularzem wraz z załącznikami.
            Odpowiednie formularze  można pobrać w kancelarii szkoły lub w oddziale przedszkolnym.

            Informacje na temat rekrutacji można również uzyskać pod numerem telefonu (14) 6668388.

            REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

                Do oddziału przedszkolnego przyjmowane są dzieci, które ukończyły 3 rok życia. Dzieci, które już uczęszczają do oddziału przedszkolnego nie podlegają rekrutacji, jeśli rodzice na 7 dni przed terminem rekrutacji złożą deklarację (Deklaracja.doc) Pozostałe dzieci podlegają rekrutacji w dwóch etapach wg harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do publicznego przedszkola i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Wadowice Górne na rok szkolny 2020/2021. /dokument dostępny na stronie internetowej placówki www.spzabrnie.edupage.org i na tablicy ogłoszeń dla rodziców w szkole/
            Rodzice zobowiązani są do wypełnienia i złożenia druku: Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego (Wniosek o przyjecie do oddziału 2020.doc) wraz z załącznikami wymienionymi w Zasadach rekrutacji

          • Robotyka i programowanie dla klas I-III

          • W naszej szkole od lutego do czerwca 2020 roku odbywają się zajęcia uczniów klas I - III na których uczymy się podstaw programowania w laboratorium obrazkowym PixBlocks i mBlock oraz budowy i programowania robotów edukacyjnych Jimu i mBot.
            Zajęcia realizowane są w ramach projektu 9.2 "Inwestycja w przyszłość".

            mgr Januariusz Bizoń