• Bezpieczne ferie 2020

• W ostatnim przed feriami dniu zajęć - 10 stycznia 2020 roku klasy 0 - V uczestniczyły w pogadankach prowadzonych przez asp. Czernikowskiego na temat bezpieczeństwa na feriach zimowych.

Poruszone zostały kwestie bezpieczeństwa podczas zabaw, na drodze oraz w Internecie.

• Spotkanie opłatkowe

• BÓG jest w NAS, pod takim hasłem przewodnim 20 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej w Zabrniu odbyło się spotkanie opłatkowe, na którym zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i zaproszeni Rodzice.

Uroczystość przygotowali uczniowie klas IV-VIII. Trzema scenami przedstawienia wprowadzili zebranych w magię świątecznych dni. Podkreślili, że oczekując na przyjście Boga, powinniśmy dostrzegać Go w ludziach, w bliskich, dalekich, biednych , bogatych, w każdym człowieku. A szukając szczęścia, najłatwiej odnaleźć je we własnym sercu. Po części artystycznej Pani dyrektor Helena Bauer podziękowała zebranym za obecność i przygotowanie tego spotkania, po czym zaprosiła do łamania się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania. Podczas spożywania barszczyku wigilijnego uzdolnieni muzycznie uczniowie naszej szkoły podtrzymywali ten cudowny świąteczny nastrój ,grając na keyboardach i skrzypcach najpiękniejsze kolędy.

Wszyscy Wszystkim życzyli miłości, czułości, wrażliwości oraz zdrowych i spokojnych ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

mgr Czesława Ciejka

• Zwycięzcy październikowych konkursów bibliotecznych

• Tegoroczne hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmiało„Wyobraź sobie…” W związku z tym biblioteka szkolna zaprosiła wszystkich uczniów do czytania książek rozwijających wyobraźnię i do udziału w październikowych działaniach. Uczniowie wzięli udział w następujących konkursach:

„Najlepszy Czytelnik Miesiąca Października”, „Selfie z książką”. Odbyło się również głosowanie na książkę, którą warto przeczytać i polecić innym czytelnikom.Najlepszymi czytelnikami okazali się: Milena Kapinos, kl. 0, Emilia Wiśniewska, kl.VI.  Konkurs na „ Selfie z ksiażką” wygrali bracia Mateusz Madej i Adrian Madej. Spośród głosujących na najciekawszą książkę został wylosowany jeden zwycięzca. Szczęściarzem okazał się Krystian Czech. Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

mgr Cesława Ciejka