• Wyjazd do kina na film "Dywizjon 303"

•      17 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się, wraz z opiekunami, na film pt. "Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Seans odbywał się w Galaktyce w Mielcu. Sam film zachwycił nas formą w jakiej pokazani zostali polscy piloci, walczący o wolną Anglię z hitlerowskim najeźdźcą. Po seansie filmowym, korzystając z okazji, podziwialiśmy wystawę o historii mieleckiej policji. Odwiedziliśmy też galerię sztuki, gdzie swoje prace wystawiał Jan Kanty Pawluśkiewicz.
            Nasz wyjazd był więc wzbogacony o różnorodne bodźce artystyczne.
          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

•        W dniu 3 września 2018 roku w Szkole Podstawowej w Zabrniu miała miejsce uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Na początku pani dyrektor serdecznie powitała przybyłych rodziców i uczniów oraz przekazała ważne informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego. Następnie odbyła się krótka część artystyczna po której odbyło się pasowanie na ucznia pierwszej klasy. Sześciu kandydatów zostało pasowanych na ucznia. Dwie dziewczynki i czterech chłopców pozytywnie przeszło „Motylkowy test na pierwszoklasistę”, zaprezentowali krótki wierszowany występ artystyczny i złożyli ślubowanie. Po uroczystości pasowania wszyscy uczniowie udali się do sal, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami by zapoznać się z planem zajęć na nowy rok szkolny. Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów w nauce, a nauczycielom zadowolenia z wykonywanej pracy.