• "Zielony Kapturek"

• 16 marca 2017 r. uczniowie klasy IV wystawili spektakl dla dzieci pt. „Zielony Kapturek”.

Sypek. Rolę Sroki odtwarzała K. Kupiec, Zająca grał T. Ogorzałek , a Wróblem był W. Kijowski. Wszyscy aktorzy traktowali swoje role z wielkim przejęciem. Wykazali się także dużym zaangażowaniem w przygotowaniu kostiumów.   Sztuka opowiadała o dziewczynce, która uniknęła losu Czerwonego Kapturka. W główną rolę Zielonego Kapturka wcieliła się G. Żak, Wilkiem była W. Boberek, Drzewem - K. bibliotecznych.  na lekcjach j. polskiego i zajęciach  teatralnej  Przedstawienie przygotowali w ramach edukacji

Widzowie cieszyli się, że sztuka zyskała odmienne zakończenie, a całość była bardzo humorystyczna.

• „Dzień dziś szczególny, bardzo radosny

choć jest zimowy, a nie dzień wiosny.

Każdy też dobrze o tym pamięta,

że dzień jest jeden, ale dwa święta…

i tak rozpoczął się  potok zapewnień o miłości, szacunku, przywiązaniu, zachwycie i wdzięczności, który wypłynął z naszej szkoły w dniu 21 lutego w kierunku  naszych ukochanych Babć i Dziadków od naszych uczniów.

Przedszkolaki i uczniowie klas młodszych wierszami, tańcem, piosenką, inscenizacją i własnoręcznie wykonanymi upominkami uhonorowali znamienitych Gości.

A po tańcach był poczęstunek i miłe chwile spędzone w szkole w towarzystwie …. babci i dziadka.

• 50 - lecie Szkoły Podstawowej w Zabrniu

• 6 lutego 2017r. odbyła się inauguracja obchodów 50. rocznicy powstania Szkoły Podstawowej w Zabrniu. Jako znak upływu czasu i wielkiego święta  uczniowie klas IV-VI przygotowali akademię, podczas której wierszem i piosenką podążali śladami historii. Przywołali wspomnienie ważnych wydarzeń, zasłużonych osób oraz miłych chwil z życia szkoły. Mury dostojnej Jubilatki  zaszczycili rodzice uczniów, emerytowani nauczyciele oraz władze Gminy Wadowice Górne. Dalsza część uroczystości planowana jest na miesiąc maj, kiedy to można będzie zorganizować piknik i w szerszym gronie gości dopełnić całości obchodów.