• Dzień Babci i Dziadka

•          Dzień Babci i Dziadka już od wielu lat jest wpisany w kalendarz uroczystości naszej szkoły. Jest to niezwykły dzień nie tylko dla uczniów ale przede wszystkim dla ich dziadków. To dzień pełen uśmiechów, radości i wzruszeń. Tak było i w tym roku. W dniu 22 stycznia do naszej szkoły przybyli wyjątkowi goście- babcie i dziadkowie, których przywitała dyrektor szkoły, Pani Dorota Ścibor zapraszając na program artystyczny.

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z kasy I i III przygotowały   wspaniałe   występy artystyczne   przepełnione   radością,  śpiewem,  tańcem i muzyką. Koncert wzbogacił Szymon grając na keyboardzie znane i lubiane piosenki. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków.

Występ artystyczny zakończył się odśpiewaniem „Sto lat” w scenerii super tortu z fajerwerkami specjalnie przygotowanego na tę okazję przez rodziców. Następnie dzieci zaprosiły swoich dziadków do wspólnej zabawy i udziału w konkursach . Chętni dziadkowie i babcie musieli zmierzyć się z niezwykle trudnymi konkurencjami. Babcie przy dopingu wnucząt obierały jabłko starając się, aby obierka była jak najdłuższa. Do następnej konkurencji zaprosiliśmy dziadków, którzy  mieli  zaprezentować swoje umiejętności plastyczne i na papierze narysować swoje wnuczęta. Z kolei babcie ubijały pianę z białek w taki sposób, aby była sztywna i nie wylewała się z miski. Ostatnia konkurencja wymagała od dziadków sprytu i zwinności przy wkręcaniu śrubek . Uczestnicy konkursów poradzili sobie rewelacyjnie i każdy z nich dostał drobny upominek.

Na zakończenie babcie i dziadkowie otrzymali własnoręcznie przez wnuczkę i wnuczka wykonane prezenty  i wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci. Przy kawie, herbacie i torciku toczyły się miłe rozmowy.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

• Konkurs plastyczny pt. „Portret ukochanej Babci i Dziadka”

•       W styczniu w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. „Portret ukochanej Babci i Dziadka”. Dzień Babci i Dzień Dziadka  były wielką inspiracją dla wielu naszych uczniów do wykonania przepięknych, oryginalnych prac artystycznych. Uczniowie za pomocą dowolnej techniki  zobrazowali bardzo ważne osoby w ich życiu jakimi są babcia i dziadek.

Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie.  Spośród 23 prac wyłoniliśmy  dwa I miejsca, dwa II i  dwa III oraz dwa wyróżnienia.

I miejsce:

Igor Stochliński - przedszkole

Kacper Noworolnik klasa I

II miejsce:

Zuzanna Guła- przedszkole

Konrad Łabuz -przedszkole

III miejsce:

Lena Kijowska- przedszkole

Michał Guła- przedszkole

Wyróżnienie:

Karol Sypek- przedszkole

Kamila Sypek klasa I

Uczestnicy konkursu otrzymali  nagrody rzeczowe i drobne smakołyki. Prace konkursowe mogły podziwiać na korytarzu szkolnym nasi dziadkowie.  Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w Konkursie Plastycznym i życzymy dalszych sukcesów!