• 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.

•         W naszej szkole 9 listopada 2018 r. cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

O godz. 11.00 mieliśmy okazję obejrzeć film pt. Animowana historia Polski ”, a po nim wzięliśmy udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”,  uroczyście śpiewając czterozwrotkowy hymn narodowy – „Mazurek Dąbrowskiego”.

Następnie uczestniczyliśmy w montażu literacko- muzycznym „Myśląc Ojczyzna" opowiadającym o losach narodu polskiego i rozstrzygającym kwestie patriotyzmu oraz miłości do Ojczyzny. Piękne wiersze o Ojczyźnie zaprezentowały uczennice klasy VII i VIII. Wspólnie śpiewaliśmy „Rotę” i słuchaliśmy piosenek patriotycznych, zaprezentowanych przez Anetę Kagan i Karolinę Gromny.

Bardzo radośnie przeżyliśmy tą wspaniałą i niepowtarzalną 100-letnią rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nasze wspólne świętowanie zakończyły słowa świętego Jana Pawła II :

„Wolności nie można posiadać, trzeba ją ciągle zdobywać i rozumieć.

Przychodzi jako dar, utrzymuje się poprzez zmagania......”.

Beata Jakubus