• Tworzymy bezpieczeństwo ruchu drogowego - WORD Tarnobrzeg

• 10 grudnia odbyły się w naszej szkole zajęcia edukacyjne na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w różnych sytuacjach drogowych. Celem zajęć edukacyjnych było zaszczepienie wśród uczniów prawidłowych zachowań na drodze oraz propagowanie stosowania elementów odblaskowych.

Dla wizualnego wzbogacenia lekcji wykorzystano prezentacje multimedialne oraz filmy dostosowane tematycznie do poszczególnych grup wiekowych. Przy użyciu pomocy dydaktycznych - sygnalizacji świetlnej, przejścia dla pieszych przećwiczono z dziećmi prawidłowe przechodzenie przez jezdnię na pasach oraz w rożnych miejscach niebezpiecznych. Wiedza teoretyczna i praktyczna zdobyta przez uczniów podczas zajęć edukacyjnych przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali osobiste elementy odblaskowe, zwiększające bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Lekcję edukacyjną poprowadził Pan Dariusz Uzar Kierownik Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – WORD Tarnobrzeg.

• Spotkanie z Mikołajem

• „Szóstego grudnia na całym świecie
            Święty Mikołaj odwiedza dzieci.
            Pędzi na saniach z reniferami.
            Za chwilę stanie pod Twymi drzwiami.
            Dużo podarków w swym worku niesie.
            Tobie na pewno też coś przyniesie!”

Wizyta świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przedszkolaki zaprezentowały się przed wyjątkowym gościem piosenkami i wierszykami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie. Były szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko Św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Oprócz worka pełnego prezentów Św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu i ciepłych słów.

• Spotkanie z malarką

• W dniu 4 grudnia  mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole malarkę - panią Lucynę Wiech. Podczas spotkania malarka zaprezentowała swoje obrazy. Dzieci poznały różne techniki plastyczne oraz przybory malarskie, dowiedziały się, na jakich materiałach można malować

Dzieci pod okiem artystki miały okazję tworzyć własne dzieła. Spotkanie z malarką dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych emocji oraz inspiracji do tworzenia samodzielnych, ciekawych i oryginalnych prac. Bardzo dziękujemy pani Lucynie za odwiedziny oraz wspólnie spędzony czas.