• Wielkanocna kartka - szkolny konkurs plastyczny

•        W marcu 2017r. uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do wzięcia udziału w gminnym konkursie plastycznym „Kartka Wielkanocna”, którego organizatorem był GOKSiR w Wadowicach Górnych.

Po   przekazaniu informacji o konkursie, zgłosiło się dużo chętnych dzieci; uczniowie klas I- III składali swoje prace do Pani Ireny Głód, a starszaki wykonywały kartki na plastyce i oddawały Pani Beacie Jakubus.

Wykonane przez wszystkie dzieci prace były piękne, każda inna, ale na każdej znalazł się akcent świąt wielkanocnych. Widniały na nich pisanki, baranki, koszyczki, zajączki i kurczaczki, a wiosenne kolory zachwycały swoją świeżością. Wiele z nich wykonanych było nowoczesnymi technikami plastycznymi, wymagającymi sprawnej pracy rąk i oka estety.

Taki konkurs był okazją do prezentacji twórczej uczestników, przybliżenia różnych technik zdobniczych kartek tradycyjnych jak i awangardowych.

Spośród zebranych kartek wybrano 6 , które będą reprezentowały nasza szkołę w GOKSiR.
            Były to prace:
            Karoliny Bigdy, Dominiki Polak, Zuzanny Kupiec, Karoliny Gromny, Gabrieli Żak i Moniki Guły.

GRATULUJEMY!

• Nadeszła wiosna!!!

• 21 marca 2017 r.  przedszkolaki i uczniowie klas I-III zaprezentowali  piosenki i wierszyki przygotowane na powitanie ulubionej pory roku.

Wszyscy wystroili się w zielone pelerynki i kolorowe kołnierzyki. Własnoręcznie wykonali kolorowe gaiki.

Uczniowie klasy III przeprowadzili quiz o wiośnie.

Pięknie wyglądała marzanna wykonana  przez Mateusza i Kacpra z kl III.

Wrzuciliśmy ją jednak do rzeki, bo… „taki zwyczaj, kiedy zima odchodzi”.

• Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg”

• Uczennice SP Zabrnie nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg”

W styczniu 2017 r. nasze uczennice wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg”. W konkursie wzięło udział 7 osób.

Dwie z nich; Kinga Misiak i Monika Guła wykonały piękne albumy przedstawiające ważne zabytki naszej Ojczyzny. Pozostałe uczennice: Aneta Kagan, Małgorzata Sroka, Karolina Gromny, Aleksandra Strzyż i Sylwia Gadziała pisały test z historii Polski za Pierwszych Piastów.

Nasze dziewczyny w skali ogólnopolskiej uplasowały się na bardzo dobrych pozycjach.

Najlepsze okazały się Karolina Gromny i Kinga Misiak, a wyróżnienie otrzymała Aneta Kagan.