• Konkurs plastyczny „Anioły”

•          W miesiącu grudniu w naszej szkole  odbył się konkurs plastyczny „Anioły”. Dzieci wykonywały anioły, wykorzystując różne techniki i materiały. Wykonane prace ozdobiły szkolną choinkę, która stanęła na dolnym korytarzu naszej szkoły. Przez miesiąc grudzień cieszyła wyglądem tworząc oryginalną dekorację i emanowała świątecznym nastrojem  wszystkich przybywających do szkoły.

Anioły były tak śliczne, że komisja konkursowa postanowiła wyróżnić 15 uczestników- wykonawców.

Wyróżnieni wykonawcy to: Klasa 0

Zuzanna Stachura, Zuzanna Żak, Bartek Łabuz, Faustyna Łabuz, Igor Ślęczkowski, Gabrysia Ślęczkowska, Filip Krzyżek

Kamila Sypek, Aleksandra Ślęczkowska, Marcin Strzyż

Magdalena Miga, Jakub Kapinos, Bartłomiej Kagan

Zuzanna Kupiec, Zofia Polak

Wszyscy w nagrodę otrzymali dyplomy i świąteczne ozdoby.

• Finał konkursu o tytuł "MISTRZA SAVOIR VIVRE"

•            20.11.2018r. dokonano podsumowania konkursu o tytuł MISTRZA SAVOIR VIVRE.

Konkurs został zapoczątkowany w październiku czytaniem wierszy traktujących o dobrym wychowaniu.     Następnie wychowawcy  omówili w klasach regulamin konkursu i na różne sposoby kierowali pracą uczniów nad swoim zachowaniem. Przez dwa tygodnie bacznie przyglądali się też swoim wychowankom i odnotowywali odpowiednie uwagi. Wyższy poziom grzeczności był zauważalny na co dzień. Na bazie obserwacji, notatek i przyznawanych punktów wyłoniono zwycięzców, których uhonorowano medalami, dyplomami i nagrodzono słodyczami.

Zdobywcami zaszczytnego tytułu zostali:

wszyscy przedszkolacy, K.Sypek, A.Ślęczkowska, S.Babiec, Z.Kupiec, D.Polak, G.Żak, S.Gadziała, M.Guła i K. Misiak.

Gratulujemy. Zawodnicy wykazali się ogromną kulturą zachowania i wysokim poziomem wiedzy o kindersztubie.

Chociaż akcja dobiegła końca, wszyscy wiemy, że dobre maniery  kształtujemy, pracując nad sobą przez całe życie.

• Kiermasz taniej książki

• W dniach 14-16 listopada  oraz 19-21listopada 2018r. w szkole miał miejsce Kiermasz Taniej Książki.

Można było kupić albumy, poradniki, książki kucharskie, książki historyczne, klasykę polską i obcą,  literaturę współczesną, poezje, powieści dla dzieci i młodzieży, także bajeczki na dobranoc i kolorowanki.  Kiermasz prowadzony był przy współpracy Księgarni i Hurtowni Taniej Książki Tuliszków oraz Księgarni II TOM.

Kiermaszowi przyświecały trzy cele: popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, urozmaicenie form kontaktu z literaturą, kształtowanie nawyków czytelniczych.

• Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

•

W tym roku 29 września w naszej szkole odbyła się jedenasta już edycja akcji Narodowe Czytanie, organizowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku uczniowie prezentowali „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Otwarcia imprezy oraz prezentacji sylwetki i twórczości artysty dokonała pani Czesława Ciejka. Następnie uczniowie klas VIII przystąpili  do czytania dzieła tego wielkiego mistrza. Wśród większości uczniów widać było zainteresowanie treścią książki.