• INFORMACJA DLA RODZICÓW

• REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Do klasy pierwszej przyjmuje się dzieci urodzone w 2013 roku oraz na wniosek rodziców dzieci urodzone w 2014 roku.

Dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej w Zabrniu przyjmowane są z urzędu - /należy wypełnić druk: Zgłoszenie dziecka do I klasy.docx/
                 Dzieci zamieszkałe poza obwodem Szkoły Podstawowej w Zabrniu przyjmowane są na wniosek rodziców/prawnych opiekunów  - w przypadku, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami   -  /należy wypełnić druk : Wniosek o przyjecie dziecka do I klasy.docx  /. Rekrutacja odbywa się zgodnie z załącznikiem 1 i 2 do Zarządzenia nr 192/2020 Wójta Gminy Wadowice Górne z dnia 27 stycznia 2020 r.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zabrniu
            ogłasza nabór dzieci w wieku od 3 lat do oddziału przedszkolnego

oraz dzieci 7 - letnich i na wniosek rodziców dzieci 6 - letnich do klasy I szkoły podstawowej
            w dniach od 05 do 19 lutego 2020 r.

W celu dokonania zapisu dziecka do szkoły lub oddziału przedszkolnego należy zgłaszać się do dyrektora szkoły z wypełnionym formularzem wraz z załącznikami.
            Odpowiednie formularze  można pobrać w kancelarii szkoły lub w oddziale przedszkolnym.

Informacje na temat rekrutacji można również uzyskać pod numerem telefonu (14) 6668388.

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Do oddziału przedszkolnego przyjmowane są dzieci, które ukończyły 3 rok życia. Dzieci, które już uczęszczają do oddziału przedszkolnego nie podlegają rekrutacji, jeśli rodzice na 7 dni przed terminem rekrutacji złożą deklarację (Deklaracja.doc) Pozostałe dzieci podlegają rekrutacji w dwóch etapach wg harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do publicznego przedszkola i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Wadowice Górne na rok szkolny 2020/2021. /dokument dostępny na stronie internetowej placówki www.spzabrnie.edupage.org i na tablicy ogłoszeń dla rodziców w szkole/
            Rodzice zobowiązani są do wypełnienia i złożenia druku: Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego (Wniosek o przyjecie do oddziału 2020.doc) wraz z załącznikami wymienionymi w Zasadach rekrutacji

• Robotyka i programowanie dla klas I-III

• W naszej szkole od lutego do czerwca 2020 roku odbywają się zajęcia uczniów klas I - III na których uczymy się podstaw programowania w laboratorium obrazkowym PixBlocks i mBlock oraz budowy i programowania robotów edukacyjnych Jimu i mBot.
            Zajęcia realizowane są w ramach projektu 9.2 "Inwestycja w przyszłość".

mgr Januariusz Bizoń

• Informacja dla rodziców o "Programie dla szkół"

• Szanowni Państwo,

Dziękujemy za udział Państwa szkoły podstawowej w edukacyjnym Programie dla szkół, dzięki któremu dzieci z klas I-V mogą w praktyce uczyć się zasad zdrowego odżywiania, poprzez regularne spożywanie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz powiązane działania edukacyjne.

Mając na uwadze, iż dla jak najskuteczniejszej realizacji programu i osiągania jego celów ważne jest zaangażowanie zarówno szkół, w których jest on realizowany, jak również wsparcie rodzin dzieci w nim uczestniczących, przekazujemy Państwu do wykorzystania propozycję informacji – listu Państwa szkoły skierowanego do rodziców i opiekunów dzieci uczestniczących w programie. W związku z rozpoczęciem drugiego semestru realizacji programu w przygotowanym liście przypominamy rodzicom o zasadach i celach programu, w którym uczestniczą ich dzieci oraz o jego ważnych aspektach, na które powinni zwrócić uwagę. Zachęcamy również do kontynuowania aktywności związanych ze zdrową dietą oraz aktywnym stylem życia w domu rodzinnym.

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o udostępnienie załączonego listu rodzicom zgodnie z formą komunikacji z rodzicami przyjętą w Państwa szkole np. mailowo lub poprzez dziennik elektroniczny itp., za co z góry serdecznie dziękujemy. Jednocześnie prosimy o przekazanie informacji potwierdzającej udostępnienie ww. listu rodzicom do Oddziału Terenowego KOWR właściwego ze względu na adres siedziby szkoły.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

• Królowa Śniegu

• 21 lutego 2020 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. 1-2 obejrzały spektakl teatralny pt. „Królowa Śniegu” w wykonaniu Teatru „Bazyl” z Rzeszowa. Ta piękna baśń autorstwa H. CH. Andersena od wielu lat zachwyca i wzrusza kolejne pokolenia. Spektakl, wykorzystując formę teatru cienia, przeniósł młodego widza w baśniowy świat pełen tajemnic i magii.

mgr Anna Łabuz

• Wystawa o arcybiskupie Tokarczuku…

• 12.02.2020 r. uczniowie SP Zabrnie gościli w kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu w Wadowicach Dolnych i uczestniczyli w inauguracji wystawy ze zbiorów Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie pt. „Arcybiskup Ignacy Tokarczuk – Kościół, władza, opór społeczny”.

Z uwagą wysłuchali ciekawej prelekcji dr. Jacka Magdonia o arcybiskupie Tokarczuku, który w czasach PRL wspierał działania opozycji antykomunistycznej i za swą postawę został nazwany biskupem niezłomnym. Z kolei z zaciekawieniem oglądnęli wystawę obrazującą drogę życiową ks. arcybiskupa i dzieje kierowanej przez Niego diecezji.

mgr Czesława Ciejka