Nawigacja

 • WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA 2015r.

  Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, również w życiu szkoły.

   Z tej niecodziennej okazji 22 grudnia uczniowie klas V i VI przygotowali montaż słowno-muzyczny. Wierszem i kolędą wprowadzili społeczność szkolną w przedświąteczny nastrój . Nakłaniali do zastanowienia się nad sensem świąt , podkreślali  wagę miłości i drugiego człowieka, który jest zawsze blisko nas, ale nie zawsze go dostrzegamy.

 • Najładniejszy stroik

         Adwent to czas przygotowania do Bożego Narodzenia. Korzystając z tego czasu,  oraz dłuższych dni, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie na najładniejszy stroik. Uczniowie zaskoczyli Jury mnogością fantastycznych pomysłów. Okazało się, że stroik może być wykonany z wielu ciekawych materiałów oraz może mieć różne kształty.

    W to wydarzenie zaangażowali się uczniowie klas I-VI, a 17 grudnia 2015 r. zostały wybrane po trzy prace z dwóch grup wiekowych, które  przekazano do GOKSiR w Wadowicach Dolnych, na konkurs gminny. Wszystkie prace, biorące udział w szkolnym etapie konkursu, zostały nagrodzone upominkami, ponieważ każda z nich wymagała wiele pracy.

     Szkolna Komisja Konkursowa w składzie Beata Jakubus i Zofia Moskal – Pietras wybrała po 3 prace z dwóch kategorii wiekowych.

  Z pierwszej kategorii (klasy I - III) wybrano prace: Wiktora Kiełbasy kl. I,

  Gabrieli Ogorzałek kl. II i Jakuba Sypka kl. III. 

  Z drugiej kategorii ( klasy IV - VI): Moniki Guły kl. V,

  Sylwii Gadziały kl. IV i Adama Sroki kl. V.

 • Spotkanie z Mikołajem w Kosówce

          Po występie piątkowym nasze dzieci jeszcze raz zaprezentowały swoje umiejętności. Było to w sobotę 05.06.2015. w remizie OSP w Kosówce, na zaproszenie sołtysa wsi pana Józefa Szota. Tam widzów było dużo więcej, bo przyszło wielu mieszkańców Kosówki. Zarówno mali jak i starsi z uśmiechem na twarzy i brawami  przywitali małych aktorów i św. Mikołaja.

 • MIKOŁAJKI 2015

  „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”

           Już w piątek 4 grudnia do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj. Tym razem odwiedził nas wysłannik św. Biskupa Mikołaja. Dobrze się prezentował ubrany w szaty kościelne, a mitra czyli nakrycie głowy biskupie dodawało wzrostu  i godności naszemu Gościowi, a jednocześnie sprawiało, że przedszkolaki musiały wysoko głowę zadzierać. Dzieci przyglądały się z wielkim zainteresowaniem, bo ten Mikołaj był nieco inny od tych z poprzednich lat czy z reklamy. 

    Według tradycji św. Mikołaj był biskupem Miry - krainy znajdującej się w Turcji. Jedna z legend głosi, iż pewien człowiek popadł w bankructwo i postanowił oddać swoje córki do domu publicznego. Aby je przed tym uchronić, Mikołaj miał wrzucić w nocy przez komin trzy sakwy monet, które rozsypały się do pończoch i trzewików suszących się przy kominku. Św. Mikołaj przychodzi 6 grudnia w rocznicę śmierci tego świętego, który cały majątek rozdał biednym.    Zaś człowiek w czerwonym ubraniu to Dziadek Mróz, który 1 stycznia rozdaje prezenty  w Rosji.

             "Choćbyście szukali po calutkim świecie
    Takiego miłego gościa jak nasz
    Nigdzie nie znajdziecie
  !"

    Dzieci z wielkim przejęciem przedstawiły swój montaż słowno- muzyczny. Widzami byli ich rodzice, uczniowie klas I-III, oraz małe dzieci - przyszłe przedszkolaki z rodzicami.

    Był to pierwszy występ maluchów na takim forum. Dzieci miały nieco tremę lecz spisały się na miarę swoich możliwości. Jeszcze trochę niepewności: "Czy św. Mikołaj wie, że czasem byłem niegrzeczny?? Takie miny pojawiały się na twarzach maluchów i tych starszych też...