Nawigacja

 • Alleluja, Jezus żyje!

     We wtorek 22 marca 2016r. cała społeczność szkolna z naszej szkoły zebrała się na sali gimnastycznej, aby wziąć udział  w akademii z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Występ rozpoczął opis malowania pisanek i zwyczajów ludowych odnoszących się do tegoż święta. Narratorzy podkreślili jak ważną rolą jest składanie sobie życzeń i dzielenie się święconym jajkiem. Z tej okazji nastąpiło rozdanie pisanek pomiędzy nauczycieli. Pisanki wykonali samodzielnie uczniowie na kółku regionalnym.  

      Następnie uczniowie przedstawili inscenizację, która opowiadała o grobie Pana Jezusa. Zaprezentowane wiersze pięknie oddawały jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Teksty przedstawienia przeplatały radosne pieśni Wielkanocne, w które starała się włączyć cała społeczność szkolna. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Akademię przygotowali uczniowie klasy V, pod kierunkiem Beaty Jakubus.

      Na zakończenie głos zabrała dyrektor szkoły Dorota Ścibor, która złożyła Gronu Pedagogicznemu,  rodzicom i uczniom serdeczne życzenia świąteczne.

 • "Najpiękniejsze jajko wielkanocne"

     Przed Wielkanocą został przeprowadzony w naszej szkole konkurs plastyczny związany ze zwyczajami świątecznymi. Należało wykonać jajko w ciekawej i oryginalnej formie.

  W konkursie wzięło udział 15 uczniów, spośród których Komisja Konkursowa w składzie:

  Beata Jakubus, Zofia Moskal - Pietras i Maria Dziubek wybrała po 3 najlepsze prace w II kategoriach wiekowych. Prace te reprezentowały naszą szkołę na konkursie gminnym.

  Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od Rady Rodziców. 
  Edycja gminna została rozstrzygnięta przez Komisję w składzie:
      Jerzy Kos – Wójt Gminy Wadowice Górne -  Przewodniczący Jury
  Justyna Owcarz - nauczyciel, pedagog
  Anna Ząbek – plastyk, animator kultury,
  która dokonała oceny 43 pisanek wielkanocnych, wykonanych przez uczniów z całej gminy.
   Prace zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych:
  I kategoria- kl. I-III
  II kategoria – kl. IV- VI.
  W kategorii młodszej:  III nagroda została przyznana uczennicy klasy II  - Dominice  Polak, a w  kategorii 
  starszej wyróżnienie otrzymała Simona Mucha, uczennica klasy VI.

   

 • Uroczystość Dnia Babci i Dziadka

      Dla wnuków jednym z najważniejszych dni w roku jest Dzień Babci i Dziadka organizowany corocznie w szkole. Tej uroczystości towarzyszą spore emocje związane z przygotowaniem części artystycznej, dekoracji, prezentów i samym spotkaniem z dziadkami.

      Takie spotkanie odbyło się 21 stycznia 2016 r. Przybyłych gości gorącymi słowami powitała dyrektor szkoły pani Dorota Ścibor.

      W bajkowy nastrój wprowadziła całą widownię klasa III, która  przedstawiła „Czerwonego Kapturka” – bajkę o babci i wnuczce. Dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały układy taneczne „Sałatka owocowa”,  „Tańcząca wiewióreczka” i „Cytryna”. Przedszkolaczki wdzięcznie wyrecytowały wiersze i zaśpiewały piosenkę. Uczniowie klasy II śpiewali piosenki z własnym akompaniamentem perkusyjnym i w swoich wierszach wychwalały babcie i dziadków. Wspólnym odśpiewaniem „Sto lat” zakończyły się występy artystyczne.

       W imieniu dziadków głos zabrał pan Józef Kagan. Podziękował dzieciom i nauczycielom oraz złożył wszystkim solenizantom serdeczne życzenia.

       Wnuczęta wręczyły przygotowane własnoręcznie prezenty. Następnie goście udali się na słodki poczęstunek i rozmowy w gronie zebranych. Panowała miła, pełna ciepła, rodzinna atmosfera.

       Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas 0- III: Anna Łabuz, Irena Sypek- Głód, Zofia Moskal – Pietras, Maria Dziubek.

 • „Najładniejszy stroik bożonarodzeniowy”