Nawigacja

 • Chwilo pożegnania, jeszcze nie odchodź ...

           Kolejne zakończenie roku szkolnego i kolejne pożegnanie absolwentów…

           Na program artystyczny szóstoklasistów złożyły się humorystyczne wspomnienia o nauczycielach, przyśpiewki, a także szczere podziękowania za wiedzę i wychowanie.

          W  roku szkolnym 2013/2014 rozstaliśmy się z: Natalią Babiec, Wiktorią Drewniak, Konradem Kalickim, Rafałem Klimczakiem, Patrycją Kotowicz, Sławomirem Ogorzałkiem, Wiktorią Ryczek, Sylwią Strzyż i Sebastianem Szotem.  

  Życzymy absolwentom radości z odkrywania nowych tajemnic i dróg oraz wspaniałej przyszłości.       

            

   
 • Pasowanie na czytelnika

      12 czerwca 2014 r. klasa V, pod kierunkiem bibliotekarki Beaty Jakubus, przygotowała inscenizację  przedstawiającą fragmenty kilku bajek, min: Czerwonego Kapturka i Kopciuszka. Bajki miały przypomnieć młodszym uczniom naszej szkoły o tym, że warto je czytać i poznawać bajkowy świat.

      Po przedstawieniu odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników szkolnej biblioteki.  Wróżki ogłosiły wzorowymi czytelnikami następujących uczniów:

  Wiktorię Boberek,

  Kingę Kupiec,

  Gabrielę Żak,

  Wojciecha Kijowskiego,

  Jakuba Sypka,

  Tomasza  Ogorzałka.

         GRATULUJEMY !

 • DZIEŃ TRUSKAWKI

  JEDZ OWOCE BĘDZIESZ ZDROWSZY!!!!

  DZIEŃ TRUSKAWKI

  17 CZERWCA 2014 ROKU W NASZEJ SZKOLE ZOSTAŁ ZORGANIZOWANY DZIEŃ TRUSKAWKI, A TO PO TO, ABY W DALSZYM CIĄGU ZACHĘCIĆ DZIECI DO ZDROWEGO ODŻYWIANIA SIĘ CZYLI SPOŻYWANIA KOLEJNEJ PORCJI RODZIMYCH, SEZONOWYCH OWOCÓW JAKIMI SĄ TRUSKAWKI. To również dalszy ciąg akcji rozpoczętej jesienią pod hasłem ”Owocowy Tydzień”

  Dzieci ubrały się w truskawkowe stroje. Przeprowadzony został konkurs na najciekawszy strój. W najpiękniejszym stroju wystąpiła Dominika Polak. Wszystkie pomysłowe stroje zdobyły odpowiednie miejsca i wyróżnienia, a ich właściciele zostali nagrodzeni. Wybieraliśmy najdorodniejsze okazy spośród licznie przyniesionych truskawek. Punktem kulminacyjnym okazała się degustacja truskawek. Każdy mógł skosztować, smakować i delektować się nie tylko smakiem, ale i wspaniałym, niepowtarzalnym zapachem tych soczystych owoców przyniesionych prosto z grządki. Przy tej okazji można było podziwiać truskawkową galerię plastyczną w wykonaniu uczniów klas I-III. Było smacznie i zdrowo!!!!

 • "Pozostały dziś wspomnienia......."

       To wspaniała okazja dla absolwentów do czerpania radości z „odzyskanego czasu”.To efektywny sposób integracji rodziców, dzieci i nauczycieli, także przykład wspaniałej współpracy szkoły ze środowiskiem lokalnym.

    1 czerwca 2014 r. w Szkole Podstawowej w Zabrniu odbył się piknik, tym razem pod hasłem „Spotkajmy się po latach”. W progi swojej szkoły z lat najmłodszych zawitali absolwenci, wielu z nich już z rodzinami: małżonkami, dziećmi, a niektórzy nawet z wnukami. Przybyli uczniowie, rodzice uczniów, nauczyciele emerytowani. Swoją obecnością zaszczycili szkołę przedstawiciele władz lokalnych: sekretarz Urzędu Gminy Wadowice Górne J. Kozioł, radny Ł. Łabuz, sołtys Zabrnia  F. Dziubek, sołtys i radny Kosówki J. Szot, OSP z Kosówki. Była to też okazja do obchodów Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca.

      Imprezę rozpoczęła dyrektor szkoły Dorota Ścibor,  witając wszystkich gości. Kolejny punkt programu stanowiło  przedstawienie przygotowane przez uczniów kl. V i VI pt. „Zwariowana klasa”. Artyści  w humorystyczny sposób przenieśli widownię  w szkolny świat i przywołali wiele wspomnień. Następnie dzieci  wierszem i piosenką uczciły Święto Mamy i Taty. W dalszej części pikniku  czekało na gości mnóstwo atrakcji: konkursy plastyczne, zawody sportowe, nagrody, pokazy strażackie, malowanie twarzy, zjeżdżalnia, basen kulkowy, muzyka, grill, sesja zdjęciowa.  Można było także spokojnie usiąść, by oddać się konwersacji i degustacji smakołyków  przygotowanych przez  rodziców  oraz ufundowanych przez sponsorów.

       Imprezę sponsorowali: Rada Sołecka wsi Zabrnie,  Gumotiv – Paweł Róg,  Astoria -Wadowice Górne,  Zielona Budka,  Zakład Mięsny Dobrowolscy,  Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie – Oddział w Wadowicach Górnych, GS  Samopomoc Chłopska w Wadowicach Górnych,  OSP w Kosówce, Kasa Stefczyka – Mielec,  Śnieżka – Fabryka Farb w Dębicy.

       Sprzyjająca pogoda, przyjazny klimat i wesoła zabawa sprawiły, że impreza była udana. Dyrektor szkoły Dorota Ścibor dziękuje rodzicom, dzieciom i  nauczycielom za wielkie zaangażowanie w przygotowanie pikniku, sponsorom za przychylność, a gościom za przyjęcie zaproszenia.

 • "Z książką za pan brat"

          23 maja 2014 r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Monika Guła, Małgorzata Sroka i Monika Kagan pod kierunkiem Pani Zofii Moskal – Pietras wzięły udział w Gminnym Konkursie Czytelniczym, który odbył się w Wadowicach Dolnych.

          Na konkursie byli uczniowie ze wszystkich szkół naszej gminy, którzy rywalizowali ze sobą w konkurencjach ze znajomości wybranych lektur. Jak co roku były puzzle, odgadywanie fragmentów wybranej lektury, lepienie z plasteliny postaci Plastusia i wiele innych. Nasz skład zdobył w tym roku

  II miejsce.

    Konkurs i nagrody od sponsorów przygotowały Panie: Agnieszka Wróbel, Beata Jakubus i Anna Boicetta.

 • „Spelling Competition”

         Literowanie wyrazów to jedna z podstawowych umiejętności w języku angielskim. W celu sprawdzenia opanowania tej umiejętności 13 maja w Szkole Podstawowej w Zabrniu kolejny raz odbył się konkurs literowania pod nazwą  „Spelling Competition” przeznaczony  dla uczniów klasy IV i V. Uczniowie bardzo licznie, bo aż w 100% frekwencji wzięli udział w rozgrywkach.

      Konkurs był podzielony na dwie części. Pierwszym zadaniem konkursowym, w którym uczniowie wykazywali się jedynie znajomością alfabetu było przeliterowanie wylosowanych  słów i wyrażeń w języku angielskim. Do następnej rundy przechodzili ci, którzy nie popełnili żadnej pomyłki w literowaniu.

   Druga, trudniejsza część, wymagała od uczniów płynnej znajomości nie tylko liter alfabetu, ale również słownictwa, ponieważ tutaj sami musieli nazwać wylosowany obrazek, aby następnie przeliterować nazwę.
  Uczestnicy konkursu z dużym zaangażowaniem podeszli do zadań. Do drugiego etapu przeszło 11 na 18 uczestników, z których wyłoniła się finałowa trójka. Bezwzględną mistrzynią konkursu okazała się być uczennica klasy IV Wiktoria Polak. II miejsce otrzymał starszy kolega Mateusz Gadziała z klasy V, a III Magdalena Szot również z klasy V.

   Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy, atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz słodkości. Konkurs przygotowała i przeprowadziła nauczycielka języka angielskiego Justyna Stopa.

                                                            

 • „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”

  Już kolejny raz braliśmy udział w Powiatowym Konkursie Literackim „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, którego celem jest inspirowanie do uprawiania twórczości poetyckiej  i krzewienie patriotyzmu wśród młodego pokolenia.

  Spośród siedmiorga uczniów naszej szkoły biorących udział w konkursie laureatką została

  Magdalena Szot ,

  a czworo innych zdobyło wyróżnienia: Patrycja Kotowicz, Wiktoria Drewniak, Sylwia Strzyż i Jakub Chudy.

   

  Główna nagroda w konkursie to wycieczka do Warszawy. Uczestników konkursu przygotowała Czesława Ciejka.

 • Konkurs szkolny na temat: „Zagrożenia z Internetu”

  29 kwietnia 2014r. w szkole odbył się konkurs na najlepiej przygotowaną dramę na temat zagrożeń związanych z Internetem.  Szczegółowymi celami zmagań scenicznych były następujące treści:

  1. Niechciane i nieodpowiednie treści: niebezpieczne pliki (wirusy, trojany), prezentujące przemoc, pornografię; nawołujące do popełnienia przestępstw;  treści zachęcające do złych zachowań,  treści promujące narkotyki,  namawiające do przystąpienia do sekty, itp.).

  2. Nękanie w Internecie - krzywdzenie innych: przemoc werbalna, rejestrowanie filmów i zdjęć wbrew woli danej osoby, publikowanie lub rozsyłanie ośmieszających, kompromitujących informacji, zdjęć, filmów, podszywanie się  w Sieci pod kogoś wbrew jego woli.

  3. Zagrożenia związane ze spotkaniami z osobami poznanymi w Sieci.

  4. Łamanie prawa /straty finansowe.

  5. Uzależnienie od Internetu.

          W konkursie wzięli udział uczniowie klas: III, IV, V i VI. Pod opieką  swoich wychowawczyń starannie przygotowali i z zapałem zaprezentowali  krótkie przedstawienia. Klasy I i II nie brały udziału w prezentacjach scenicznych, ale zwróciły uwagę na zasady bezpiecznego korzystania z Sieci i pięknie wygłosiły hasła do zapamiętania. Wszystkie wychowawczynie klas - czyli komisja konkursowa- przyznały uczniom następujące miejsca:

  I miejsce: klasa III

  II miejsce: ex aequo klasy IV, V i VI.

  Uczniom  gratulujemy sukcesów i dziękujemy za zaangażowanie.

   

 • TEATR JEDNEGO WIERSZA

        28.04.2014r. znów próbowaliśmy sił w dziedzinie recytacji. Nasi uczniowie wzięli udział w Konkursie Recytatorskim: „TEATR  JEDNEGO WIERSZA”, który odbył się w Spółdzielczym Domu Kultury MSM w Mielcu.

         Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Ryczek, Patrycja Kotowicz, Mirosław Marek i Jakub Chudy.

  WIKTORIA RYCZEK zajęła  III miejsce  za  interpretację wiersza  J. Brzechwy „Włos”.  Cieszymy się, że sprostaliśmy wymaganiom tego typu konkursu, gdzie pod uwagę brana była nie tylko recytacja, ale prawdziwa gra sceniczna, gest, ruch, strój, rekwizyty, a nawet scenografia.

                                            

 • "Bezpieczeństwo w sieci"

          9 kwietnia 2014r. uczniowie klasy VI pod kierunkiem wychowawczyni Cz. Ciejki przygotowali apel na temat: Bezpieczeństwo w sieci. Zwrócili uwagę wszystkich na to, że surfowanie po Internecie może być niebezpieczne. W Sieci czyhają na nas takie zagrożenia, jak:

  • niechciane i nieodpowiednie treści,

  • zagrożenie ze strony innych ludzi w prawdziwym świecie,

  • nękanie w Internecie,

  • łamanie prawa/straty finansowe,

  • uzależnienie od Internetu.

  Zapoznali nas ze złymi ludźmi, których można spotkać w Internecie, nazywanych Sieciuchami: Bełkotem, Kradziejem, Kłamaczem i Śmieciuchem. Następnie uczniowie  przedstawiali różne historyjki dotyczące zagrożeń płynących z Internetu, potem zadawali pytania odnośnie tych opowieści. Wszyscy bardzo chętnie włączyliśmy się w rozmowę o niebezpieczeństwach czyhających w Sieci. Na koniec podali nam zasady do zapamiętania:

  • Informacje – nie udzielaj!

  • Nieznajomi – nie ufaj!

  • TY – odpowiadaj za siebie!

  • Etykieta – przestrzegaj!

  • Rodzice – ufaj!

  • Nieuczciwość – wystrzegaj się!

  • Edukacja – ucz się i ucz rodziców!    

           

 • "X-lecie piłki ręcznej w Gminie Wadowice Górne".

         W ramach IV Memoriału im. Posła na Sejm RP - Leszka Deptuły w Piłce Ręcznej Dziewcząt, obchodzono równocześnie
  Z tej okazji przeprowadzone zostały rozgrywki międzypokoleniowe drużyn GOKSiR - seniorki, juniorki, młodziczki i młodziczki młodsze.
          Impreza zorganizowana została przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Rekreacji Gminy Wadowice Górne, pod kierunkiem dyr  Zofii Midura. Zawodniczki otrzymały okolicznościowe podziękowania, medale oraz koszulki sportowe.
  W turnieju piłki ręcznej brały udział 4 zespoły pod nazwą „GOKSiR Wadowice Górne”. Naszą  szkołę dzielnie reprezentowały: Sylwia Galica, Sylwia Strzyż i Magdalena Szot.

  https://spzabrnie.edupage.org/photos/skin/slide/thumbs/fit_top272x205trP1180794.JPG

 • "Powitanie Wiosny"- opowiada druga klasa

             21 marca 2014 roku w naszej szkole mieliśmy zajęcia związane z nadejściem kalendarzowej wiosny.

  Wszyscy uczniowie zebrali się na górnym korytarzu. Każda klasa miała swoje stanowisko przy stolikach. Dzieci z przedszkola i klasy I zaprezentowały wierszyki i piosenkę. My, czyli klasa II, zadawaliśmy wiosenne zagadki. Niektórzy nie potrafili ich odgadnąć za pierwszym razem. Trzecia klasa czytała nam przysłowia związane z wiosną. Czwarta klasa przygotowała budkę lęgową dla szpaków oraz plakat: ”Przyloty ptaków”. Piąta klasa wykonała wiosenny gaik, który obecnie zdobi trawnik przed szkołą. Był tak duży, że z trudem został przeniesiony ze szkoły. Dziewczyny i chłopcy z piątej klasy zasadzili kwiaty doniczkowe i wysiali nasiona kwiatów do doniczek. Szóstoklasiści wykonali  piękną gałązkę forsycji  i przedstawili ciekawostki wiosenne.

  Potem rozpoczęliśmy zajęcia plastyczne. Była to wydzieranka z kolorowego papieru. Wyklejaliśmy tulipany, żonkile, krokusy i stokrotki. Było super.          

 • Twórczość artystów ludowych

   Twórczość artystów ludowych jest tegorocznym priorytetem edukacji regionalnej w naszej szkole, realizowanym na kółku w kl. V. To zainteresowanie tradycją i kulturą lokalną,  zrodzoną wśród naszych dziadków i pradziadków. Jest prawdziwą skarbnicą wiedzy o ich spędzaniu wolnego czasu i postrzeganiu życia. Są to też nasze korzenie, o których nie powinniśmy zapominać, bo to one nas ukształtowały. W związku z tym, już 6 marca zorganizowaliśmy w naszej szkole warsztaty plastyczne z Panią Zofią Chudy. Babcia jednego z naszych uczniów, już od dawna zajmuję się bibułczarstwem; wyrabia kwiaty, palmy, stroiki i ozdoby. Swoją umiejętnością chętnie dzieli się z dziećmi i młodzieżą. Już kilka razy gościła w naszej szkole.

  Tym razem na wspólnych zajęciach, pokazała nam jak wykonać proste jajko i palmę wielkanocną. Przez prawie dwie godziny, czternaście osób, pod jej kierunkiem, wykonywało samodzielnie swoją pisankę. Nie odbyło się bez małych problemów ze skręcaniem bibuły, ale nasza artystka na wszystko znalazła radę. Zajęcia były bardzo pomocne w przygotowaniu prac na gminny konkurs plastyczny.
 • Ale plama, czyli dobre maniery

  28 lutego 2014 r. reprezentanci  naszej szkoły pojechali  na jubileuszowy Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Gminy Wadowice Górne, by zaprezentować swoje umiejętności i pięknym słowem rozpowszechniać zasady savoir – vivre.
       Uczniowie recytowali wiersze: Król i błazen J. Brzechwy, Kolorowa krowa L. Pijanowskiego i  Kto z kim przestaje J. Brzechwy. W artystycznych popisach zdobyli trzy pierwsze miejsca:

          I miejsce: Wiktoria Ryczek, kl.VI

        II miejsce: Mirosław Marek, kl. V

        III miejsce: Patrycja Kotowicz, kl. VI       

  NASI ZWYCIĘZCY otrzymali dyplomy, nagrody i wiele słów uznania.        

                                                   Gratulujemy!!!           

           Uczniów do konkursu przygotowała Cz. Ciejka

 • Święto Babci i Dziadka

  Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów i wzruszeń i radości. Dnia 18 stycznia odbyła się ta wspaniała impreza w naszej szkole. Na wstępie p. dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. Następnie uczniowie wszystkich klas przygotowały piękny program artystyczny. Dzieci  w formie wierszy złożyły dziadkom i babciom życzenia oraz obdarowały  swoich ukochanych gości upominkami,  przygotowanymi własnoręcznie. Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.

 • Występ w Astorii

    3 stycznia 2014 roku nasza szkoła włączyła się w organizację Spotkania Opłatkowego dla Seniorów z Gminy Wadowice Górne, które odbyło się w Astorii. Uczniowie klasy V i VI zaprezentowali program artystyczny, który składał się z dwóch części.

  Pierwszy punkt programu stanowiło przedstawienie pt. „Kwiaty szczęścia". Sztuka traktowała o tym, że bardziej od pieniędzy, potrzebujemy miłości, a miłość to siła nabywcza szczęścia.

  Druga cześć występu nawiązywała do aktualnie przeżywanego okresu Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Po raz kolejny uczniowie nawoływali do miłości, której uczy nas Jezus. Próbowali przekonać publiczność, że miłość to umiejętność bycia z drugim człowiekiem i dla drugiego człowieka. Choćby kosztowało to wiele...Następnie zaprosili publiczność do wspólnego kolędowania, po czym obdarowali wszystkich zebranych własnoręcznie wykonanymi aniołkami.

  Sztukę wyreżyserowała  i montaż przygotowała Cz. Ciejka. O oprawę muzyczną zadbał J. Bizoń. Scenografię  współtworzyli A. Łabuz, R. Łabuz  i B. Jakubus. Dziękujemy  trzem absolwentkom naszej szkoły, U. Kagan, W. Gromny i K. Ciejce,  które wsparły nas pięknym śpiewem i recytacją. Dziękujemy właścicielowi Astorii - panu A.  Midurze za pomoc w przygotowaniu dekoracji i poczęstunek po występie.

 • „Boże Narodzenie u pastusków”

  Spotkania przedświąteczne w Szkole Podstawowej w Zabrniu stały się już tradycją. 20 grudnia 2013 roku uczniowie i pracownicy szkoły zebrali się na korytarzu, by w wigilijnym nastroju złożyć sobie życzenia, połamać się opłatkiem, wybaczyć urazy, poczuć jedność szkolnej rodziny.

  Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się znacznie wcześniej. Wigilia szkolna miała nawiązywać do staropolskiej Wigilii. Uczniowie klas młodszych wykonali ozdobne łańcuchy ze słomy, waty i bibuły. Na korytarzu stanęła dostojna, żywa świerkowa choinka, którą dzieci przyozdobiły jabłkami, orzeszkami, samodzielnie wykonanymi ozdobami oraz pachnącymi piernikami.

  Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem słomy i siana oraz dawnymi życzeniami. Następnie uczniowie klasy II i III poprosili o wpuszczenie kolędników. Po uzyskaniu zgody przedstawili inscenizację w gwarowym wydaniu „Boze Narodzenie u pastusków”. Gwarowe dialogi pasterzy oraz kolędy i pastorałki wywołały radosny nastrój. Z kolei anioły recytacją wierszy o opłatku i wigilijnym stole świetnie wprowadziły do dalszej części spotkania, którą była namiastka tradycyjnej Wigilii domowej. W związku z tym wszyscy zebrani utworzyli krąg, aby widzieć się wzajemnie. Pani dyrektor jako głowa szkolnej rodziny poprowadziła modlitwę odmawianą przed wieczerzą wigilijną, złożyła wszystkim życzenia. Uczniowie zgromadzili się wokół swoich wychowawców, od których otrzymali opłatki. Przy śpiewie kolęd rozpoczęło się dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Były takie wesołe i takie ze łzą w oku; jak to w naszych domach bywa. Aby tradycji stało się zadość uczniowie, nauczyciele i przybyli goście zgromadzili się przy suto zastawionym stole wigilijnym, na którym królowały drożdżowe bułeczki i rogaliki, kruche ciasteczka i pierniki… Każdy skosztował tych pyszności przygotowanych przez mamy uczniów. Na pożegnanie wszyscy uczestnicy otrzymali świąteczny upominek- przepisy na pierniczki i amoniaczki na kolorowych serduszkach i gwiazdkach z odrobiną świerkowej gałązki.

  Ta uroczystość wzmocniła integrację uczniów, nauczycieli, rodziców; zachęciła do kultywowania bożonarodzeniowych tradycji; wprowadziła w świąteczny nastrój pełen radości i blasku.

 • „Każda radość, którą dajemy innym zawsze do nas powróci”

  „Każda radość, którą dajemy innym zawsze do nas powróci” to motto tegorocznych przygotowań do odwiedzin św. Mikołaja w Szkole Podstawowej w Zabrniu. Silny wicher przyspieszył wizytę, bo już 5 grudnia 2013 o 12.00. dzieci powitały miłego Gościa.

        Już od dłuższego czasu dzieci w oddziale przedszkolnym systematycznie się przygotowywały, aby godnie przyjąć Gościa. Dzieciom 4-, 5- i 6-letnim  często trudno jest przystosować się do zasad panujących w przedszkolu, więc potrzebna jest każda motywacja prowadząca do osiągnięcia dojrzałości szkolnej. Św. Mikołaj to miła tradycja, ale i zachęta do pracy. Dzieci rozwijały pamięć, wymowę, regulację oddechu, motywowały się na każdym kroku, ale i rozmawiały na temat dobroci, szacunku dla drugiego bez względu na wiek. Chętnie sobie pomagały, bo dobry kolega, który :

  „..Gdy tym, co posiada, podzielić się umie,

      Gdy chętnie pożycza i innych rozumie..”.

  Maluchy wspólnie śpiewały i recytowały. Wielkim wyzwaniem, szczególnie dla tych najmłodszych, była indywidualna prezentacja choćby krótkiego wierszyka. Odważnie pokonywały tremę, bo dla wielu to był pierwszy publiczny występ. Dumni rodzice z radością obserwowali swoje pociechy. Chętnie także przybyli rodzice z maluchami, które jeszcze nie chodzą do przedszkola. Dla nich jest to okazja do poznania przyszłego przedszkola i szkoły.

           „ Dzięki Ci składamy i na drugi rok Cię do nas zapraszamy” tak żegnały się dzieci z Drogim Gościem. I to jest powód, aby jak najdłużej utrzymać tą tradycję, gdyż niesie ze sobą wiele dobrego. A czy tylko radość przynosi najmłodszym? Zapewne wszystkim sprawia przyjemność obdarowywanie i otrzymywanie nawet drobnych prezentów.

                                                                    

 • NASZA DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA

         Już po raz kolejny włączyliśmy się w akcję Mikołajową, aby sprawić radość podopiecznym Podkarpackiego Hospicjum   w Rzeszowie. Celem akcji była pomoc w zbiórce prezentów dla chorych dzieci. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły już 3 rok licznie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w tejże zbiórce.

            Jak co roku przeprowadziliśmy również akcję Góra Grosza organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Akcja polega na zbiórce monet 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł i 5zł, aby następnie przekazać je rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastępczym oraz pogotowiom opiekuńczym. Kierując się zasadę ‘Grosz do grosza…’ uzbieraliśmy niezłą monetową górkę.

 • ,, Bo wolność krzyżami się mierzy”

    W dniu 13 listopada w Szkole Podstawowej w Zabrniu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości . Jej tytuł w tym roku brzmiał; ,, Bo wolność krzyżami się mierzy”. Udział w akademii  brali uczniowie klasy V i IV, a jej organizatorką  była pani Justyna Stopa.   Podczas uroczystości wykorzystano zdjęcia i filmy z okresu I wojny światowej. Były one wyświetlane na białym ekranie. W trakcie prezentacji uczniowie odśpiewali hymn narodowy i pieśni historyczne. Publicznością byli uczniowie całej szkoły oraz nauczyciele. Akademia była uroczysta i na długo pozostanie w naszej pamięci.

                                                Lidia Sypek i Paulina Bigda kl. V

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Zabrniu
  Szkoła Podstawowa w Zabrniu, 39-308 Wadowice Górne
 • 14 6668388

Galeria zdjęć