Nawigacja

 • Twórczość artystów ludowych

   Twórczość artystów ludowych jest tegorocznym priorytetem edukacji regionalnej w naszej szkole, realizowanym na kółku w kl. V. To zainteresowanie tradycją i kulturą lokalną,  zrodzoną wśród naszych dziadków i pradziadków. Jest prawdziwą skarbnicą wiedzy o ich spędzaniu wolnego czasu i postrzeganiu życia. Są to też nasze korzenie, o których nie powinniśmy zapominać, bo to one nas ukształtowały. W związku z tym, już 6 marca zorganizowaliśmy w naszej szkole warsztaty plastyczne z Panią Zofią Chudy. Babcia jednego z naszych uczniów, już od dawna zajmuję się bibułczarstwem; wyrabia kwiaty, palmy, stroiki i ozdoby. Swoją umiejętnością chętnie dzieli się z dziećmi i młodzieżą. Już kilka razy gościła w naszej szkole.

  Tym razem na wspólnych zajęciach, pokazała nam jak wykonać proste jajko i palmę wielkanocną. Przez prawie dwie godziny, czternaście osób, pod jej kierunkiem, wykonywało samodzielnie swoją pisankę. Nie odbyło się bez małych problemów ze skręcaniem bibuły, ale nasza artystka na wszystko znalazła radę. Zajęcia były bardzo pomocne w przygotowaniu prac na gminny konkurs plastyczny.
 • Święto Babci i Dziadka

  Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów i wzruszeń i radości. Dnia 18 stycznia odbyła się ta wspaniała impreza w naszej szkole. Na wstępie p. dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. Następnie uczniowie wszystkich klas przygotowały piękny program artystyczny. Dzieci  w formie wierszy złożyły dziadkom i babciom życzenia oraz obdarowały  swoich ukochanych gości upominkami,  przygotowanymi własnoręcznie. Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.

 • Występ w Astorii

    3 stycznia 2014 roku nasza szkoła włączyła się w organizację Spotkania Opłatkowego dla Seniorów z Gminy Wadowice Górne, które odbyło się w Astorii. Uczniowie klasy V i VI zaprezentowali program artystyczny, który składał się z dwóch części.

  Pierwszy punkt programu stanowiło przedstawienie pt. „Kwiaty szczęścia". Sztuka traktowała o tym, że bardziej od pieniędzy, potrzebujemy miłości, a miłość to siła nabywcza szczęścia.

  Druga cześć występu nawiązywała do aktualnie przeżywanego okresu Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Po raz kolejny uczniowie nawoływali do miłości, której uczy nas Jezus. Próbowali przekonać publiczność, że miłość to umiejętność bycia z drugim człowiekiem i dla drugiego człowieka. Choćby kosztowało to wiele...Następnie zaprosili publiczność do wspólnego kolędowania, po czym obdarowali wszystkich zebranych własnoręcznie wykonanymi aniołkami.

  Sztukę wyreżyserowała  i montaż przygotowała Cz. Ciejka. O oprawę muzyczną zadbał J. Bizoń. Scenografię  współtworzyli A. Łabuz, R. Łabuz  i B. Jakubus. Dziękujemy  trzem absolwentkom naszej szkoły, U. Kagan, W. Gromny i K. Ciejce,  które wsparły nas pięknym śpiewem i recytacją. Dziękujemy właścicielowi Astorii - panu A.  Midurze za pomoc w przygotowaniu dekoracji i poczęstunek po występie.

 • „Boże Narodzenie u pastusków”

  Spotkania przedświąteczne w Szkole Podstawowej w Zabrniu stały się już tradycją. 20 grudnia 2013 roku uczniowie i pracownicy szkoły zebrali się na korytarzu, by w wigilijnym nastroju złożyć sobie życzenia, połamać się opłatkiem, wybaczyć urazy, poczuć jedność szkolnej rodziny.

  Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się znacznie wcześniej. Wigilia szkolna miała nawiązywać do staropolskiej Wigilii. Uczniowie klas młodszych wykonali ozdobne łańcuchy ze słomy, waty i bibuły. Na korytarzu stanęła dostojna, żywa świerkowa choinka, którą dzieci przyozdobiły jabłkami, orzeszkami, samodzielnie wykonanymi ozdobami oraz pachnącymi piernikami.

  Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem słomy i siana oraz dawnymi życzeniami. Następnie uczniowie klasy II i III poprosili o wpuszczenie kolędników. Po uzyskaniu zgody przedstawili inscenizację w gwarowym wydaniu „Boze Narodzenie u pastusków”. Gwarowe dialogi pasterzy oraz kolędy i pastorałki wywołały radosny nastrój. Z kolei anioły recytacją wierszy o opłatku i wigilijnym stole świetnie wprowadziły do dalszej części spotkania, którą była namiastka tradycyjnej Wigilii domowej. W związku z tym wszyscy zebrani utworzyli krąg, aby widzieć się wzajemnie. Pani dyrektor jako głowa szkolnej rodziny poprowadziła modlitwę odmawianą przed wieczerzą wigilijną, złożyła wszystkim życzenia. Uczniowie zgromadzili się wokół swoich wychowawców, od których otrzymali opłatki. Przy śpiewie kolęd rozpoczęło się dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Były takie wesołe i takie ze łzą w oku; jak to w naszych domach bywa. Aby tradycji stało się zadość uczniowie, nauczyciele i przybyli goście zgromadzili się przy suto zastawionym stole wigilijnym, na którym królowały drożdżowe bułeczki i rogaliki, kruche ciasteczka i pierniki… Każdy skosztował tych pyszności przygotowanych przez mamy uczniów. Na pożegnanie wszyscy uczestnicy otrzymali świąteczny upominek- przepisy na pierniczki i amoniaczki na kolorowych serduszkach i gwiazdkach z odrobiną świerkowej gałązki.

  Ta uroczystość wzmocniła integrację uczniów, nauczycieli, rodziców; zachęciła do kultywowania bożonarodzeniowych tradycji; wprowadziła w świąteczny nastrój pełen radości i blasku.

 • „Każda radość, którą dajemy innym zawsze do nas powróci”

  „Każda radość, którą dajemy innym zawsze do nas powróci” to motto tegorocznych przygotowań do odwiedzin św. Mikołaja w Szkole Podstawowej w Zabrniu. Silny wicher przyspieszył wizytę, bo już 5 grudnia 2013 o 12.00. dzieci powitały miłego Gościa.

        Już od dłuższego czasu dzieci w oddziale przedszkolnym systematycznie się przygotowywały, aby godnie przyjąć Gościa. Dzieciom 4-, 5- i 6-letnim  często trudno jest przystosować się do zasad panujących w przedszkolu, więc potrzebna jest każda motywacja prowadząca do osiągnięcia dojrzałości szkolnej. Św. Mikołaj to miła tradycja, ale i zachęta do pracy. Dzieci rozwijały pamięć, wymowę, regulację oddechu, motywowały się na każdym kroku, ale i rozmawiały na temat dobroci, szacunku dla drugiego bez względu na wiek. Chętnie sobie pomagały, bo dobry kolega, który :

  „..Gdy tym, co posiada, podzielić się umie,

      Gdy chętnie pożycza i innych rozumie..”.

  Maluchy wspólnie śpiewały i recytowały. Wielkim wyzwaniem, szczególnie dla tych najmłodszych, była indywidualna prezentacja choćby krótkiego wierszyka. Odważnie pokonywały tremę, bo dla wielu to był pierwszy publiczny występ. Dumni rodzice z radością obserwowali swoje pociechy. Chętnie także przybyli rodzice z maluchami, które jeszcze nie chodzą do przedszkola. Dla nich jest to okazja do poznania przyszłego przedszkola i szkoły.

           „ Dzięki Ci składamy i na drugi rok Cię do nas zapraszamy” tak żegnały się dzieci z Drogim Gościem. I to jest powód, aby jak najdłużej utrzymać tą tradycję, gdyż niesie ze sobą wiele dobrego. A czy tylko radość przynosi najmłodszym? Zapewne wszystkim sprawia przyjemność obdarowywanie i otrzymywanie nawet drobnych prezentów.

                                                                    

 • NASZA DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA

         Już po raz kolejny włączyliśmy się w akcję Mikołajową, aby sprawić radość podopiecznym Podkarpackiego Hospicjum   w Rzeszowie. Celem akcji była pomoc w zbiórce prezentów dla chorych dzieci. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły już 3 rok licznie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w tejże zbiórce.

            Jak co roku przeprowadziliśmy również akcję Góra Grosza organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Akcja polega na zbiórce monet 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł i 5zł, aby następnie przekazać je rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastępczym oraz pogotowiom opiekuńczym. Kierując się zasadę ‘Grosz do grosza…’ uzbieraliśmy niezłą monetową górkę.

 • ,, Bo wolność krzyżami się mierzy”

    W dniu 13 listopada w Szkole Podstawowej w Zabrniu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości . Jej tytuł w tym roku brzmiał; ,, Bo wolność krzyżami się mierzy”. Udział w akademii  brali uczniowie klasy V i IV, a jej organizatorką  była pani Justyna Stopa.   Podczas uroczystości wykorzystano zdjęcia i filmy z okresu I wojny światowej. Były one wyświetlane na białym ekranie. W trakcie prezentacji uczniowie odśpiewali hymn narodowy i pieśni historyczne. Publicznością byli uczniowie całej szkoły oraz nauczyciele. Akademia była uroczysta i na długo pozostanie w naszej pamięci.

                                                Lidia Sypek i Paulina Bigda kl. V

 • Sukcesy naszych plastyczek w gminnym konkursie plastycznym pt.: „Na palecie Pani Jesieni..”

  30 października dwie uczennice z naszej szkoły wzięły udział w Gminnym Konkursie Plastycznym zorganizowanym w szkole podstawowej w Wadowicach Górnych. Patrycja Kotowicz i Natalia Babiec z kl. VI rywalizowały plastycznie z wybranymi uczniami innych szkół naszej gminy. Ich zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej w ciągu godz. o temacie jesiennym. Prace obu dziewczyn prezentowały wysoki poziom artystyczny. Jednak III nagrodę otrzymała Natalia.  

       GRATULUJEMY!!

  Wszystkie prace konkursowe można było oglądać na wystawie zorganizowanej w Urzędzie Gminy w Wadowicach Górnych.

 • Spotkanie z Policją.

  24 października do naszej szkoły przyjechała policja. Pan Policjant i Policjantka opowiadali nam o bezpiecznym poruczaniu się po drogach. O numerach 112 i 997.  Opowiadali też o swojej pracy i jej niebezpiecznych aspektach.  Każdemu  dziecku dali do ręki pałkę i kajdanki. Wszystkim takie spotkanie bardzo się podobało.

  Mirek Marek i Mateusz Gadziała kl. V

 • Teatrzyk kukiełkowy w naszej szkole.

         20 października 2013 r. w naszej szkole mieliśmy okazję obejrzeć teatrzyk kukiełkowy pod tytułem ,,Orzeszek”, który przyjechał specjalnie do naszej szkoły. Przedstawienie opowiadało o starszej kobiecinie, która w nagrodę za pomoc otrzymała upragnionego wnuczka. Lecz pewnego dnia błogi spokój został zachwiany bo oto pojawił się zły złodziej, który chciał wszystkim zaszkodzić. Na szczęście zło zostało szybko odkryte i wszystko dobrze się skończyło.

     Myślimy, że ten teatrzyk był bardzo zabawny i pouczający.

  Przygotowały Katarzyna Wyzga i Kinga Guła kl. V

 • Wycieczka rowerowa po naszej miejscowości.

  We czwartek 17 października, na zajęciach kółka regionalnego wybraliśmy się na wycieczkę  rowerową. Uczestniczyła w niej cała klasa piąta. Naszą podróż rozpoczęliśmy od obejrzenia kapliczki św. Jana na Kosówce. Bo chociaż często przejeżdżamy obok, mało zwracamy na nią uwagę. Oglądnęliśmy figurę, obeszliśmy dookoła kapliczki i pomodliliśmy się. Po krótkiej przejażdżce, dotarliśmy do dziadka naszej koleżanki- Magdaleny Szot. Pan Szot pokazał nam, na swojej posesji, ponad stuletniego dęba, który stał w tym miejscu jeszcze przed wojną. Od naszego przewodnika dowiedzieliśmy się, o tym, że  w czasie wojny w lasku w pobliżu jego domu ukrywali się Żydzi. Wiemy, że nasi dziadkowie pomagali im, z narażeniem swojego życia, przetrwać mroźną zimę. Wiemy też, że znaleźli się tacy, którzy donieśli władzom niemieckim o nich. Niestety Niemcy srogo rozprawili się z nimi, wszystkich mordując.

          Pan Szot pokazał nam też różne stare źródła materialne, które ma w swojej kolekcji, min;  zaprezentował nam stare przedmioty codziennego użytku oraz swoje narzędzia do rzeźbiarstwa i ....... swoją nową rzeźbę, nad którą pracuje. Na zakończenie ubrał naszego kolegę w ówczesny strój żołnierza. Dzięki tej wycieczce dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji  o naszej miejscowości. Byliśmy bardzo podekscytowani tymi wiadomościami i wrażeniami.

  Katarzyna Wyzga i Dominika Sołtys kl. V

 • Obchody Dnia Papieskiego

       16.10.2013r.  obchodziliśmy już XIII Dzień Papieski. Montaż słowno – muzyczny  pod hasłem „Jan  Paweł II – Papież Dialogu” przygotowali uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem ks. P. Machnika. 

       Najpierw narratorzy  przypomnieli 16 października 1978 roku, dzień w którym  arcybiskup krakowski kardynał Karol Wojtyła został wybrany papieżem i przybrał imię Jana Pawła II. Następnie uczniowie słowem i piosenką przywołali postać Błogosławionego Papieża. Wspominali człowieka wielkiego, którego znaliśmy, który towarzyszył nam  na  drogach wiary i którego nadal kochamy.

    Nasza uroczystość  była wyrazem wdzięczności i łączności duchowej z Ojcem Świętym, Janem Pawłem II .

                                                                                             S. Szot i S. Ogorzałek

 • Biblioteka jest wielka przez swą gościnność i wiedzę w niej zawartą, a nie przez jej rozmiary.

  Z tej okazji w naszej bibliotece szkolnej odbyły się konkursy czytelnicze. Jeden został przeprowadzony dla kl. I – III. Był to konkurs afiszowy pt.: ”Czy znasz małpę w kąpieli?”. W konkursie zwyciężyła kl. III, która wykazała się wspaniałą znajomością bajki A. Fredry. Dla klas starszych został przygotowany konkurs co -miesięczny. Chętni uczniowie odpowiadają na zamieszczone w bibliotece pytania i co miesiąc zbierają punkty. Podsumowanie konkursu nastąpi pod koniec roku szkolnego, a wytrwali czytelnicy otrzymają nagrody. 

 • Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem

     16 października w Szkole Podstawowej w Zabrniu zorganizowaliśmy Światowy Dzień Walki z Głodem.        

       Tegoroczny  apel przebiegał pod hasłem:

  „Podziel się kanapką”.

  Uczniowie przynieśli zdrowe owoce, warzywa, chrupki oraz pyszne świeże bułeczki dla drugiej osoby.

  Była to prawdziwa lekcja wrażliwości. Miło było patrzeć na uśmiechnięte buzie dzieci zajadających ze smakiem przygotowane dla nich potrawy. Miło było widzieć zaangażowanie się i podzielenie się przysłowiową „kanapką” z koleżankami i kolegami.

         Ważna w życiu jest empatia i otwartość na drugiego człowieka.

  „Kto potrafi dzielić się z innymi, obdarowuje samego siebie".

 • Dzień Nauczyciela na wesoło

             14 października w sposób szczególny pragnęliśmy okazać wdzięczność naszym nauczycielom. Klasy IV, V i VI przygotowały  inscenizację pt. "Dzień Nauczyciela na wesoło''.

    Na początku chłopcy z klasy IV bardzo ładnie zaśpiewali piosenkę pt. ''Życzeń moc''. Następnie odbył się koncert życzeń. Pierwszą piosenkę zadedykowano  Paniom  z nauczania zintegrowanego. Potem  nadszedł czas na Panią od w-fu .Przy piosence ''Wyginam śmiało ciało '' wszyscy się uśmiechali. Kiedy piosenka się skończyła,  uczniowie złożyli życzenia nauczycielom od języka polskiego, historii i religii. Życzenia te złożył góral, “który przyjechał prosto z Zakopanego”. Ostatnia piosenka zadedykowana była nauczycielom matematyki, języka angielskiego i muzyki. Po piosence Braci Golec, ''Crazy is my life'', kilku uczniów wyszło na środek i powiedziało szkolne fraszki.

  Tak właśnie minęła akademia i jedna lekcja. Przedstawienie było  dopracowane i ciekawe. Było widać zadowolenie na wszystkich twarzach. 

                                                            Sylwia Strzyż, z klasy VI

 • Wycieczka do Trzcinicy i zamku w Odrzykoniu

          8 października bieżącego roku odbyła się wycieczka szkolna do Skansenu Archeologicznego ,,Karpacka Troja" w Trzcinicy i ruin zamku w Odrzykoniu.

          Na wycieczkę wybrało się 31 osób wraz z jedną mamą i trzema nauczycielkami. Wyjazd spod szkoły był o godz. 8.00. Na miejsce dojechaliśmy około 10.30. Na początku mieliśmy  lekcje strzelania z łuku. Każdy strzelał 4 razy. Jednej osobie udało się strzelić w środek tarczy. Następnie zwiedzaliśmy skansen  ,,Karpacką Troję". Widzieliśmy 150 m wałów obronnych, 2 bramy prowadzące do grodu (z epoki brązu i wczesnego średniowiecza) oraz 6 chat, rekonstrukcje wiosek otomańskiej z początków epoki brązu oraz słowiańskiej z wczesnego średniowiecza.  Później obejrzeliśmy ciekawy film o wykopaliskach archeologicznych prowadzonych w Trzcinicy. Ze skansenu wyjechaliśmy około 14.00. Jechaliśmy godzinę do zamku Kamieniec. Przewodnik opowiedział nam o historii zamku.  Potem zadawał pytania na temat budowli i za dobrą odpowiedź dostawaliśmy pocztówki. Około 16.30 pojechaliśmy do restauracji Mc Donald's. Do szkoły wróciliśmy około 19.00.

         Według mnie, wszystkim najbardziej  podobało się strzelanie z łuku. Ta wycieczka była bardzo interesująca.       

                                                                                                                                           Patrycja Kotowicz,  kl.VI

 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2013-2014

          2 września 2013 r. znów wróciliśmy do szkoły. Podekscytowani  zgromadziliśmy się na górnym korytarzu, gdzie serdecznie powitała nas dyr. szkoły, Pani Dorota Ścibor. Następnie klasy V i VI  pod czujnym okiem Pani Cz. Ciejki zaprezentowały montaż słowno – muzyczny z okazji powitania szkoły i 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej .  

          W dalszej części programu słowami: Chodźcie śmiało do szkoły, pierwszacy, do zabawy wspólnej, do pracy  powitaliśmy ciepło uczniów, którzy rozpoczynają naukę w pierwszej klasie.

          Z kolei odbyło sie pasowanie. Dzieci podnosząc ręce do góry, złożyły ślubowanie. Zaśpiewały ładnie piosenki i powiedziały wierszyki .

          Po pasowaniu wszyscy uczniowie udali się do swoich klas, by spotkać się ze swoimi wychowawcami.

          W szkole czekają na nas książki i uśmiechnięci nauczyciele,  a co najważniejsze, wiele nowych wiadomości, nierozwiązane zadania, nowe farby i kredki, bloki i flamastry. Witaj szkoło, nasza szkoło! 

                                                                 W. Drewniak i S. Strzyż 

 • Wesołe zakończenie roku szkolnego w szkole w Zabrniu

  28.06.2013

       Na koniec roku szkolnego i początek wakacji SKOK STEFCZYKA sprawił dzieciom miłą niespodziankę. We czwartek 27.06.2013 na boisku szkolnym zagościła piękna, dmuchana zjeżdżalnia. Dzieci, te najmłodsze aż piszczały z radości. Na tym nie koniec, bo również rozłożyła swoje farby pani, która malowała twarze dzieciakom. Pomysłów i chętnych było bardzo wiele. Profesjonalna i miła obsługa spełniała rosnące wymagania małych klientów. Jest to efekt współpracy SP Zabrnie z Kasą Stefczyka z siedzibą w Rynku w Mielcu. Ta placówka jest też często fundatorem  nagród dla dzieci, które są wręczane za konkursy szkolne, piknikowe czy na koniec roku szkolnego.

       Grono pedagogiczne w SP Zabrniu ma nadzieję, że te zabawy były również utrwaleniem zasad dobrego wychowania, dbania o swoje i kolegów bezpieczeństwo. Uczyła dzieci mile spędzać czas w ruchu i na świeżym powietrzu. Nauczyciele życzą swoim wychowankom miłego i bezpiecznego odpoczynku wakacyjnego.

 • „Mama, Tata i Ja” – piknik rodzinny w Zabrniu z pokazem umiejętności strażaków OSP

       W niedzielę 9 czerwca 2013 r. w Szkole Podstawowej w Zabrniu odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Mama, Tata i Ja”.
  Rodziny uczniów spotkały się na szkolnym boisku, które przybrało niecodzienny wygląd: okolicznościowa dekoracja, kwiaty, balony, kolorowe duże klocki, mnóstwo pluszaków, zjeżdżalnie. Uczniowie przygotowali bogaty program artystyczny w postaci wierszy, piosenek, montaży słowno-muzycznych, inscenizacji bajki, tańców.
      Ze względu na warunki pogodowe impreza przebiegała chwilowo w szkole. Większa część programu miała jednak miejsce na świeżym powietrzu. Sporą atrakcją cieszyła się zjeżdżalnia oraz walki sumo. Dla dzieci prowadzone były zawody sportowe. Wspaniałą integracją dzieci i rodziców okazał się mecz piłki nożnej, ojcowie – synowie oraz siatkówki, matki - córki.
      Wszyscy zgromadzeni mogli swobodnie porozmawiać, słuchając jednocześnie świetnej muzyki w wykonaniu zespołu prowadzonego przez jednego z rodziców. Biesiada odbywała się przy zastawionym stole. Były kiełbaski z grilla, zupa, ciasta, owoce, lody, napoje.
       Strażacy OSP Kosówka uświetnili to spotkanie pokazem umiejętności strażackich. Przygotowali dla dzieci słodkie upominki. Dzieci miały wielką frajdę i sporo uciechy. Mimo burzliwej pogody integracja przebiegła pomyślnie i sprawiła wszystkim wiele radości. To dobry pomysł łączenia Dnia Dziecka, Dnia Matki, Dnia Ojca w jedno rodzinne święto.
       Sponsorami imprezy byli: Zakład Mięsny – Dobrowolscy, GS Wadowice Górne, Zielona Budka – Mielec, Dom weselny „Astoria”, Rada sołecka wsi Zabrnie, OSP i sołectwo wsi Kosówka, Skok Stefczyka, Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Rada Rodziców, OSP Wadowice Górne.

   

 • Wielkopostne nawoływanie do dobroci i miłości

     Zbliżają się Święta Wielkiej Nocy. W czasach, gdy człowiek skłonny jest skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, istnieje duża potrzeba, by zwrócić  myśl ku temu, co w nich najistotniejsze. By zatrzymać się na chwilę, skłonić do refleksji nad własnym życiem i uwypuklić znaczenie wartości duchowych. 

    Takie wyzwanie podjęli  pod kierunkiem mgr Czesławy Ciejki  uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Zabrniu. 17 marca w SOKiR w Wadowicach Dolnych zaprezentowali inscenizację „Bądźmy świadkami miłości”. Na występ przybyli Wójt Gminy Wadowice Górne - Pan Stefan Rysak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zabrniu - Pani Dorota Ścibor, ks. Piotr Machnik,  przedstawiciele władz samorządowych , mieszkańcy pobliskich wsi, brać uczniowska i nauczyciele.

   

   

    Uczniowie nie bali się dotknąć spraw trudnych , ważnych  i głębokich. Już pierwszy punkt programu traktujący o grzesznikach  prezentujących  ludzkie ułomności wprawił zebranych w nastrój zamyślenia i refleksji. Kolejna scena - umieranie Jezusa za grzechy: nałogi, oszustwa, kradzież, kłamstwo, złość, pychę, egoizm i brak miłości u niejednego wycisnęła  łzy z oczu. Dalsze rozważania nad postępowaniem ludzi,  zmartwychwstanie Jezusa, który zwyciężył grzech, a potem  dobitne nawoływania do dobroci i miłości z pewnością dostarczyły publiczności wielu wrażeń. Pozwoliły też przeżyć chwile niekłamanej odnowy duchowej. Udanej całości dopełniały pieśni przy akompaniamencie gitarowym,  wzruszająca muzyka, efekty akustyczne i piękna scenografia. Po zakończeniu przedstawienia można było podziwiać stroiki wielkanocne wykonane przez uczniów szkół podstawowych oraz oddać się degustacji potraw przygotowanych przez Stowarzyszenie Kobiet z Wadowic Dolnych „ Jutrzenka”.

  Po tak pięknym przedsięwzięciu pozostaje  mieć nadzieję, że końcowe słowa inscenizacji:

   „Więc żyjmy jak można najpiękniej,
  Czy wielkie, czy szare są dni.
  Bo życie to skarb w naszych rękach
  I przez nas ma świat lepszym być.” 

   

  pozostawią ślad w sercach Wielu  i będą niejednokrotnie przyświecać w ich dalszym życiu.

   

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Zabrniu
  Szkoła Podstawowa w Zabrniu, 39-308 Wadowice Górne
 • 14 6668388

Galeria zdjęć