Nawigacja

 • Wycieczka rowerowa.

      Na zajęciach kółka regionalnego naszej V klasy ,wybraliśmy się na wycieczkę rowerową. Nie obyło się bez przygód, które zapewniły nam spadające łańcuchy przy naszych rowerach. Mimo problemów pojechaliśmy na Kosówkę, gdzie oglądnęliśmy kapliczkę św. Jana Napomucena i zrobiliśmy sobie kilka zdjęć, a w trakcie chłopcy naprawiali rower.

     Później pojechaliśmy na Wierzchowiny, gdzie także oglądaliśmy zabytkową kaplicę tzw. Podkanie. Kaplica znajduje się na górce, wśród kilku brzózek. Niestety, nie mogliśmy wejść do środka ani tam zaglądnąć, bo okienka były zabite. Sama kapliczka była dla nas historyczną ciekawostką i tajemnicą, którą spróbujemy odkryć na zajęciach kółka regionalnego.

     Następnie przejechaliśmy dalej, by obejrzeć pomnik lotnika, który zginął w czasie wojny. Pani Beata Jakubus planowała jechać dalej, ale z powodu roweru, który ciągle się psuł, nawróciliśmy do szkoły.

    W czasie tej wycieczki spotkało nas wiele przygód, ale ja i tak byłem z niej zadowolony.  

  Adrian Klimczak

 • Październik miesiącem bibliotek szkolnych.

      W związku z udziałem naszej szkolnej biblioteki w tej ogólnopolskiej akcji, bibliotekarka zorganizowała w tym miesiącu kilka konkursów czytelniczych. Dla młodszych klas był to konkurs „Spotkanie z  bajkami”, sprawdzający znajomość popularnych bajek. Starsi uczniowie mogli wziąć udział w konkursie na najciekawszą okładkę do ulubionej książki.

      Również najmłodsi uczniowie naszej szkoły – przedszkolaki, zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników. Zostali zapoznani z regulaminem biblioteki i każdemu została założona karta czytelnicza, na którą po raz pierwszy mogli wypożyczyć wybrane przez siebie bajeczki.

 • Dzień Nauczyciela

       Dzień Komisji Narodowej to historyczne wydarzenie jakie miało miejsce 14 października 1773 r. W ten dzień powstało w Polsce I Ministerstwo Oświaty - Komisja Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Ministerstwo odpowiadało za działalność szkół w naszej Ojczyźnie.

  Potocznie, dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela.

      W naszej szkole obchodziliśmy go 15 października. Uroczystą akademię przygotowała klasa VI pod kierunkiem Pani Beaty Jakubus. Oprawę muzyczną przygotował Pan Januariusz Bizoń. 

 • "Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie!"

  10 października 2014 roku uczniowie klasy VI, pod kierunkiem ks. Piotra Machnika wystawili akademię ku czci św. Jana Pawła II, z okazji zbliżającego się dnia papieskiego, obchodzonego pod hasłem  "Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie!" Piękne teksty poetyckie, oprawa muzyczna i nagrania przemówień papieskich dostarczyły głębokich przeżyć.

 • Wycieczka do Wadowic i Dinozatorlandu.

       Końcem września, myśląc już o nadchodzącym miesiącu papieskim, wybraliśmy się z wycieczką do rodzinnego miasta naszego papieża rodaka - Jana Pawła II. W wycieczce wzięli też udział  uczniowie ze szkoły podstawowej w Wadowicach Dolnych. Po dość długiej drodze, dojechaliśmy do Wadowic. Tam najpierw odwiedziliśmy kościół, do którego chodził mały Karol Wojtyła. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy chrzcielnicę, w której był chrzczony nasz święty. W osobnej kaplicy podziwialiśmy rzeźbę przedstawiającą siedzącego Jana Pawła II i mogliśmy się pomodlić przy relikwii tegoż świętego - Jego Świętej Krwi. Później zwiedziliśmy muzeum mieszczące się w jego domu rodzinnym. Tam obejrzeliśmy mieszkanie, w których spędził dzieciństwo z rodzicami. Mogliśmy też dotknąć wielu multimedialnych eksponatów – np. album ze zdjęciami, kajak którym pływał z młodzieżą, czy szat  liturgicznych. Obejrzeliśmy filmy o czasach, w których żył Papież. Mogliśmy usłyszeć ostatnie bicie jego serca oraz przekonać się, jak bardzo duchowe było jego odejście z tego świata, kiedy zamknęła się Biblia w czasie jego pogrzebu.  Przekonaliśmy się też jak wyglądały Wadowice, kiedy Karol był małym chłopcem i jak bardzo się zmieniły.

      Następnym punktem wycieczki było zwiedzenie Parków w Dinozatorlandzie. Pierwszym parkiem, który zwiedziliśmy był  Park Dinozaurów. Na wstępie oglądaliśmy powstanie i zniszczenie świata dinozaurów w kinie 5D. W samym parku zobaczyliśmy gigantyczne dinozaury; mięsożerne, latające i te małe, ale bardzo groźne. A w muzeum mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca archeologów oraz jakie źródła materialne są ich odkryciami. Widzieliśmy też parę prehistorycznych ludzi, a nawet mogliśmy zrobić sobie z nimi zdjęcie. W Parku Owadów Gigantów widzieliśmy biedronkę, stonkę, muchę i inne owady w duuużych rozmiarach.  Dom do góry nogami zaintrygował nas swoim wnętrzem, gdzie wszystkie przedmioty były odwrócone do góry, nawet samochód w garażu. Do Parku Mitologii zawiozła nas specjalna lokomotywa. Na miejscu obejrzeliśmy konia trojańskiego, pokaz fontann i pobiegaliśmy po labiryncie Minotaura. Duży tramwaj wodny przewiózł nas po jeziorze prezentując kilkanaście mitologicznych figur, znajdujących się na wodzie, a automatyczny przewodnik opowiadał nam fragmenty mitów. Na zakończenie mogliśmy spędzić czas na karuzelach, grach zręcznościowych i zabawie.

     Do domów wróciliśmy wieczorem, bardzo zmęczeni, ale pełni wrażeń po wycieczce i zawartych nowych znajomościach.

 • Wystawka „W 70 rocznicę powstania warszawskiego”.

     W tym roku obchodzimy wiele historycznych rocznic. W związku z tym szkolna biblioteka przygotowała we wrześniu wystawę o  rocznicy powstania warszawskiego, które odbyło się

   1 sierpnia 1944 r.  Była to jedna z największych walk z nazistowskim najeźdźcą, który zburzył nasz nowo odbudowany  kraj po 1918 r. W walkach powstańczych o naszą stolicę walczyli żołnierze, ludność cywilna, młodzież, a nawet dzieci. Powstanie trwające 63 dni pokazało, że Polacy pragną mieć wolny i niezależny kraj, nawet za cenę poświęceń jakie muszą ponieść. Udowodnili też, że mimo wielu przeciwności są wielkimi patriotami, którzy bardziej od siebie, ukochali swoją Ojczyznę.

    Wystawka zorganizowana przy bibliotece w przystępny sposób przybliżyła zarówno młodszym jak i starszym uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii naszej Ojczyzny oraz losy wielu bohaterskich żołnierzy. 

   

 • IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej w Zabrniu.

  W dniach 22 – 26 września została po raz pierwszy  przeprowadzona w naszej szkole akcja w ramach  IV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Akcja miała na celu zachęcenie do przypomnienia i utrwalenia tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

  Przez cały tydzień uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki, w domu, w szkole, na podwórku, w każdej możliwej sytuacji. Na korytarzach pojawiły się gazetki informujące o akcji. Uczniowie okleili ściany rymowankami ułatwiającymi zapamiętanie niektórych przykładów mnożenia.

  Młodsze klasy kolorowały logo akcji i inne obrazki związane z tabliczką mnożenia. Szósta klasa przygotowała krótką inscenizację. Uczniowie codziennie witali się innym hasłem, przeprowadzali różnego rodzaju gry i zabawy związane z mnożeniem. Pod koniec tygodnia powołano trzy Komisje Egzaminacyjne oraz Patrol Egzaminacyjny. Komisje egzaminacyjne  tworzyli uczniowie pod opieką osoby dorosłej zgodnie z mottem: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. W ostatnim dniu akcji odbyły się gry "Kto pierwszy?, „Marmur”, „Daj fanta”. O dwunastej przybyli zaproszeni goście – w większości rodzice. Po powitaniu przez panią Dyrektor i adekwatnej inscenizacji w wykonaniu klasy szóstej,  przystąpiono do egzaminu. Powołani Egzaminatorzy sprawdzali umiejętność mnożenia wśród uczniów, nauczycieli, innych pracowników szkoły, gości, którzy tego dnia odwiedzili naszą placówkę. Każdy mógł sprawdzić się w trzech kategoriach: do 50, do 100 i do 500. Chętnych nie brakowało. Każdy, kto w wyznaczonym limicie czasowym zdołał bezbłędnie podać pięć wyników działań, otrzymywał międzynarodowy tytuł MT EXPERT. Wszyscy dobrze się bawili, było dużo radości szczególnie, gdy udzielano poprawnych odpowiedzi. Niektórzy dorośli bardzo się stresowali, ale trudno się dziwić, gdy egzaminatorami byli „mali eksperci”. Po zdaniu egzaminów uczennice klasy czwartej wyrecytowały  "Wierszyk o zerze", a potem wybrani uczniowie przeczytali  wymyślone rymowanki z tabliczką mnożenia. Ukoronowaniem tego dnia były rozgrywki sportowo-matematyczne o tytuł: Piłkarza Matematyki i Królowej Skakanki. Przy dużym dopingu kolegów i koleżanek uczniowie doskonale poradzili sobie z konkurencjami. Mistrzami zostali Paulina Bigda, Klaudia Gadziała, Sylwia Galica i Daniel Ryczek. Dodatkową atrakcją tego dnia był patrol egzaminacyjny, który poza szkołą egzaminował spotkanych przechodniów, kierowców, sprzedawców oraz rodziców.
         Na zakończenie akcji wręczono certyfikaty  potwierdzające znajomość tabliczki mnożenia uczniom oraz wszystkim osobom, które pomyślnie zdały egzamin. Każdy uczestnik oprócz Certyfikatu otrzymał słodki poczęstunek.

  Nad całością czuwały panie koordynatorki: Helena Bauer i Irena Sypek-Głód.

  Obchody  Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w naszych uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły do zdrowej rywalizacji. W myśl zasady, że: powtarzanie jest matką nauki…” uczestnicy zrozumieli, że tabliczkę mnożenia należy utrwalać. Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do naszej akcji i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku!!!!!

 • „NARODOWE CZYTANIE” w Szkole Podstawowej w Zabrniu

     

        Już   kolejny   raz   włączyliśmy    się  do   ogólnopolskiej   akcji    „NARODOWE  CZYTANIE” pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego.  

          9  września  2014r.    wszyscy  uczniowie  szkoły,  nauczyciele  i  zaproszeni  goście  zgromadzili się przy wspólnej lekturze - „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.  
          Na   początku   uczniowie   przybliżyli   zebranym      sylwetkę   i   twórczość   naszego  noblisty.   Z  kolei  nauczyciel  bibliotekarz  zaprezentował  utwory  Henryka  Sienkiewicza  dostępne w bibliotece szkolnej.  
          Głównym      punktem    spotkania    był  konkurs   pięknego    czytania   „Trylogii”.   W  zmaganiach  brali  udział  uczniowie  klasy  VI,  którzy  z    wielkim  przejęciem  prezentowali sceny z najgłośniejszego i  najwybitniejszego dzieła Henryka Sienkiewicza. Dodatkowym atutem ich występów była prezentacja strojów z czasów XVII wieku. Oceny dokonywało jury w składzie: Józef Kagan, Sylwester Łabuz,  Anna Gromny i Agata Sypek.
          Zwycięzcami  konkursu  zostali:  Dominika  Sołtys  i  Daniel  Ryczek.  Wyróżnienia  zdobyli:   Lidia  Sypek,  Jakub  Chudy  i  Mateusz  Gadziała.   Uczniowie  bardzo  ładnie  interpretowali tekst, wzruszali i zaciekawiali słuchających.
          Na  zakończenie  akcji,    pięknego  czytania  Sienkiewicza  podjęły  się  Panie:  Agata  Sypek i Anna Gromny. Młodsi uczniowie udali się do klas, gdzie wzięli udział w konkursie  plastycznym. Ich prace zostaną wywieszone na wystawie upamiętniającej to wydarzenie.
   

   

 • Chwilo pożegnania, jeszcze nie odchodź ...

           Kolejne zakończenie roku szkolnego i kolejne pożegnanie absolwentów…

           Na program artystyczny szóstoklasistów złożyły się humorystyczne wspomnienia o nauczycielach, przyśpiewki, a także szczere podziękowania za wiedzę i wychowanie.

          W  roku szkolnym 2013/2014 rozstaliśmy się z: Natalią Babiec, Wiktorią Drewniak, Konradem Kalickim, Rafałem Klimczakiem, Patrycją Kotowicz, Sławomirem Ogorzałkiem, Wiktorią Ryczek, Sylwią Strzyż i Sebastianem Szotem.  

  Życzymy absolwentom radości z odkrywania nowych tajemnic i dróg oraz wspaniałej przyszłości.       

            

   
 • Pasowanie na czytelnika

      12 czerwca 2014 r. klasa V, pod kierunkiem bibliotekarki Beaty Jakubus, przygotowała inscenizację  przedstawiającą fragmenty kilku bajek, min: Czerwonego Kapturka i Kopciuszka. Bajki miały przypomnieć młodszym uczniom naszej szkoły o tym, że warto je czytać i poznawać bajkowy świat.

      Po przedstawieniu odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników szkolnej biblioteki.  Wróżki ogłosiły wzorowymi czytelnikami następujących uczniów:

  Wiktorię Boberek,

  Kingę Kupiec,

  Gabrielę Żak,

  Wojciecha Kijowskiego,

  Jakuba Sypka,

  Tomasza  Ogorzałka.

         GRATULUJEMY !

 • DZIEŃ TRUSKAWKI

  JEDZ OWOCE BĘDZIESZ ZDROWSZY!!!!

  DZIEŃ TRUSKAWKI

  17 CZERWCA 2014 ROKU W NASZEJ SZKOLE ZOSTAŁ ZORGANIZOWANY DZIEŃ TRUSKAWKI, A TO PO TO, ABY W DALSZYM CIĄGU ZACHĘCIĆ DZIECI DO ZDROWEGO ODŻYWIANIA SIĘ CZYLI SPOŻYWANIA KOLEJNEJ PORCJI RODZIMYCH, SEZONOWYCH OWOCÓW JAKIMI SĄ TRUSKAWKI. To również dalszy ciąg akcji rozpoczętej jesienią pod hasłem ”Owocowy Tydzień”

  Dzieci ubrały się w truskawkowe stroje. Przeprowadzony został konkurs na najciekawszy strój. W najpiękniejszym stroju wystąpiła Dominika Polak. Wszystkie pomysłowe stroje zdobyły odpowiednie miejsca i wyróżnienia, a ich właściciele zostali nagrodzeni. Wybieraliśmy najdorodniejsze okazy spośród licznie przyniesionych truskawek. Punktem kulminacyjnym okazała się degustacja truskawek. Każdy mógł skosztować, smakować i delektować się nie tylko smakiem, ale i wspaniałym, niepowtarzalnym zapachem tych soczystych owoców przyniesionych prosto z grządki. Przy tej okazji można było podziwiać truskawkową galerię plastyczną w wykonaniu uczniów klas I-III. Było smacznie i zdrowo!!!!

 • "Pozostały dziś wspomnienia......."

       To wspaniała okazja dla absolwentów do czerpania radości z „odzyskanego czasu”.To efektywny sposób integracji rodziców, dzieci i nauczycieli, także przykład wspaniałej współpracy szkoły ze środowiskiem lokalnym.

    1 czerwca 2014 r. w Szkole Podstawowej w Zabrniu odbył się piknik, tym razem pod hasłem „Spotkajmy się po latach”. W progi swojej szkoły z lat najmłodszych zawitali absolwenci, wielu z nich już z rodzinami: małżonkami, dziećmi, a niektórzy nawet z wnukami. Przybyli uczniowie, rodzice uczniów, nauczyciele emerytowani. Swoją obecnością zaszczycili szkołę przedstawiciele władz lokalnych: sekretarz Urzędu Gminy Wadowice Górne J. Kozioł, radny Ł. Łabuz, sołtys Zabrnia  F. Dziubek, sołtys i radny Kosówki J. Szot, OSP z Kosówki. Była to też okazja do obchodów Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca.

      Imprezę rozpoczęła dyrektor szkoły Dorota Ścibor,  witając wszystkich gości. Kolejny punkt programu stanowiło  przedstawienie przygotowane przez uczniów kl. V i VI pt. „Zwariowana klasa”. Artyści  w humorystyczny sposób przenieśli widownię  w szkolny świat i przywołali wiele wspomnień. Następnie dzieci  wierszem i piosenką uczciły Święto Mamy i Taty. W dalszej części pikniku  czekało na gości mnóstwo atrakcji: konkursy plastyczne, zawody sportowe, nagrody, pokazy strażackie, malowanie twarzy, zjeżdżalnia, basen kulkowy, muzyka, grill, sesja zdjęciowa.  Można było także spokojnie usiąść, by oddać się konwersacji i degustacji smakołyków  przygotowanych przez  rodziców  oraz ufundowanych przez sponsorów.

       Imprezę sponsorowali: Rada Sołecka wsi Zabrnie,  Gumotiv – Paweł Róg,  Astoria -Wadowice Górne,  Zielona Budka,  Zakład Mięsny Dobrowolscy,  Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie – Oddział w Wadowicach Górnych, GS  Samopomoc Chłopska w Wadowicach Górnych,  OSP w Kosówce, Kasa Stefczyka – Mielec,  Śnieżka – Fabryka Farb w Dębicy.

       Sprzyjająca pogoda, przyjazny klimat i wesoła zabawa sprawiły, że impreza była udana. Dyrektor szkoły Dorota Ścibor dziękuje rodzicom, dzieciom i  nauczycielom za wielkie zaangażowanie w przygotowanie pikniku, sponsorom za przychylność, a gościom za przyjęcie zaproszenia.

 • "Z książką za pan brat"

          23 maja 2014 r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Monika Guła, Małgorzata Sroka i Monika Kagan pod kierunkiem Pani Zofii Moskal – Pietras wzięły udział w Gminnym Konkursie Czytelniczym, który odbył się w Wadowicach Dolnych.

          Na konkursie byli uczniowie ze wszystkich szkół naszej gminy, którzy rywalizowali ze sobą w konkurencjach ze znajomości wybranych lektur. Jak co roku były puzzle, odgadywanie fragmentów wybranej lektury, lepienie z plasteliny postaci Plastusia i wiele innych. Nasz skład zdobył w tym roku

  II miejsce.

    Konkurs i nagrody od sponsorów przygotowały Panie: Agnieszka Wróbel, Beata Jakubus i Anna Boicetta.

 • „Spelling Competition”

         Literowanie wyrazów to jedna z podstawowych umiejętności w języku angielskim. W celu sprawdzenia opanowania tej umiejętności 13 maja w Szkole Podstawowej w Zabrniu kolejny raz odbył się konkurs literowania pod nazwą  „Spelling Competition” przeznaczony  dla uczniów klasy IV i V. Uczniowie bardzo licznie, bo aż w 100% frekwencji wzięli udział w rozgrywkach.

      Konkurs był podzielony na dwie części. Pierwszym zadaniem konkursowym, w którym uczniowie wykazywali się jedynie znajomością alfabetu było przeliterowanie wylosowanych  słów i wyrażeń w języku angielskim. Do następnej rundy przechodzili ci, którzy nie popełnili żadnej pomyłki w literowaniu.

   Druga, trudniejsza część, wymagała od uczniów płynnej znajomości nie tylko liter alfabetu, ale również słownictwa, ponieważ tutaj sami musieli nazwać wylosowany obrazek, aby następnie przeliterować nazwę.
  Uczestnicy konkursu z dużym zaangażowaniem podeszli do zadań. Do drugiego etapu przeszło 11 na 18 uczestników, z których wyłoniła się finałowa trójka. Bezwzględną mistrzynią konkursu okazała się być uczennica klasy IV Wiktoria Polak. II miejsce otrzymał starszy kolega Mateusz Gadziała z klasy V, a III Magdalena Szot również z klasy V.

   Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy, atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz słodkości. Konkurs przygotowała i przeprowadziła nauczycielka języka angielskiego Justyna Stopa.

                                                            

 • „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”

  Już kolejny raz braliśmy udział w Powiatowym Konkursie Literackim „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, którego celem jest inspirowanie do uprawiania twórczości poetyckiej  i krzewienie patriotyzmu wśród młodego pokolenia.

  Spośród siedmiorga uczniów naszej szkoły biorących udział w konkursie laureatką została

  Magdalena Szot ,

  a czworo innych zdobyło wyróżnienia: Patrycja Kotowicz, Wiktoria Drewniak, Sylwia Strzyż i Jakub Chudy.

   

  Główna nagroda w konkursie to wycieczka do Warszawy. Uczestników konkursu przygotowała Czesława Ciejka.

 • 3 Maja w SOKiR

      http://images37.fotosik.pl/112/27654775c47625f5.jpg „Akademia okolicznościowa w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Zabrniu, występ młodzieżowego zespołu „Stąd” działającego przy SOKiR oraz kiełbaski z grilla - to główne punkty programu tegorocznych obchodów Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jakie odbyły się w budynku Samorządowego Ośrodka Kultury i Rekreacji.”

     Na specjalne zaproszenie Pani Dyrektor GOKiR Zofii Midury, uczniowie naszej szkoły wystąpili gościnnie z przedstawieniem, z okazji Konstytucji 3 Maja.

      Uroczystość odbyła się w dniu 3 maja 2014 r. w Wadowicach Dolnych. Przybyli na nią goście z naszej miejscowości min. Franciszek Kagan z żoną, Józef Szot i Franciszek Dziubek z żoną oraz wielu rodziców. W związku z tym nasze uczennice na zakończenie przedstawienia, obdarowały ich różami.

 • ROCZNICA KONSTYTUCJI

        http://scouteu.s3.amazonaws.com/cards/images_vt/merged/swieto_narodowe_3_maja_0.jpgDnia 30 kwietnia 2014 r. w naszej szkole    odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta – Konstytucji 3 Maja.

  Klasa V pod opieką pani Beaty Jakubus, przygotowała inscenizację o tym, jak doszło do podpisania tego ważnego dla naszego państwa dokumentu oraz jak potem sami Polacy doprowadzili do jego unieważnienia i w konsekwencji .... upadku państwa. 

       W rolę patriotów tamtych czasów wcielili się : Mateusz Gadziała, Jakub Chudy, Mirosław Marek, Daniel Ryczek i Agnieszka Guła.  Narratorami były: Sylwia Galica, Magdalena Szot, Wiktoria Drewniak i Sylwia Strzyż.

     Pozostali uczniowie pięknie zaprezentowali wiersze dotyczące tego wydarzenia oraz zaśpiewali kilka piosenek    (akompaniament przygotował Januariusz Bizoń).

    Uczniowie naszej szkoły z wielkim zainteresowaniem obserwowali sceny rozgrywające się podczas występu.  

             

 • Konkurs szkolny na temat: „Zagrożenia z Internetu”

  29 kwietnia 2014r. w szkole odbył się konkurs na najlepiej przygotowaną dramę na temat zagrożeń związanych z Internetem.  Szczegółowymi celami zmagań scenicznych były następujące treści:

  1. Niechciane i nieodpowiednie treści: niebezpieczne pliki (wirusy, trojany), prezentujące przemoc, pornografię; nawołujące do popełnienia przestępstw;  treści zachęcające do złych zachowań,  treści promujące narkotyki,  namawiające do przystąpienia do sekty, itp.).

  2. Nękanie w Internecie - krzywdzenie innych: przemoc werbalna, rejestrowanie filmów i zdjęć wbrew woli danej osoby, publikowanie lub rozsyłanie ośmieszających, kompromitujących informacji, zdjęć, filmów, podszywanie się  w Sieci pod kogoś wbrew jego woli.

  3. Zagrożenia związane ze spotkaniami z osobami poznanymi w Sieci.

  4. Łamanie prawa /straty finansowe.

  5. Uzależnienie od Internetu.

          W konkursie wzięli udział uczniowie klas: III, IV, V i VI. Pod opieką  swoich wychowawczyń starannie przygotowali i z zapałem zaprezentowali  krótkie przedstawienia. Klasy I i II nie brały udziału w prezentacjach scenicznych, ale zwróciły uwagę na zasady bezpiecznego korzystania z Sieci i pięknie wygłosiły hasła do zapamiętania. Wszystkie wychowawczynie klas - czyli komisja konkursowa- przyznały uczniom następujące miejsca:

  I miejsce: klasa III

  II miejsce: ex aequo klasy IV, V i VI.

  Uczniom  gratulujemy sukcesów i dziękujemy za zaangażowanie.

   

 • TEATR JEDNEGO WIERSZA

        28.04.2014r. znów próbowaliśmy sił w dziedzinie recytacji. Nasi uczniowie wzięli udział w Konkursie Recytatorskim: „TEATR  JEDNEGO WIERSZA”, który odbył się w Spółdzielczym Domu Kultury MSM w Mielcu.

         Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Ryczek, Patrycja Kotowicz, Mirosław Marek i Jakub Chudy.

  WIKTORIA RYCZEK zajęła  III miejsce  za  interpretację wiersza  J. Brzechwy „Włos”.  Cieszymy się, że sprostaliśmy wymaganiom tego typu konkursu, gdzie pod uwagę brana była nie tylko recytacja, ale prawdziwa gra sceniczna, gest, ruch, strój, rekwizyty, a nawet scenografia.

                                            

 • "Bezpieczeństwo w sieci"

          9 kwietnia 2014r. uczniowie klasy VI pod kierunkiem wychowawczyni Cz. Ciejki przygotowali apel na temat: Bezpieczeństwo w sieci. Zwrócili uwagę wszystkich na to, że surfowanie po Internecie może być niebezpieczne. W Sieci czyhają na nas takie zagrożenia, jak:

  • niechciane i nieodpowiednie treści,

  • zagrożenie ze strony innych ludzi w prawdziwym świecie,

  • nękanie w Internecie,

  • łamanie prawa/straty finansowe,

  • uzależnienie od Internetu.

  Zapoznali nas ze złymi ludźmi, których można spotkać w Internecie, nazywanych Sieciuchami: Bełkotem, Kradziejem, Kłamaczem i Śmieciuchem. Następnie uczniowie  przedstawiali różne historyjki dotyczące zagrożeń płynących z Internetu, potem zadawali pytania odnośnie tych opowieści. Wszyscy bardzo chętnie włączyliśmy się w rozmowę o niebezpieczeństwach czyhających w Sieci. Na koniec podali nam zasady do zapamiętania:

  • Informacje – nie udzielaj!

  • Nieznajomi – nie ufaj!

  • TY – odpowiadaj za siebie!

  • Etykieta – przestrzegaj!

  • Rodzice – ufaj!

  • Nieuczciwość – wystrzegaj się!

  • Edukacja – ucz się i ucz rodziców!    

           

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Zabrniu
  Szkoła Podstawowa w Zabrniu, 39-308 Wadowice Górne
 • 14 6668388

Galeria zdjęć