Nawigacja

 • "Jesienny wieniec"

        Wiktoria Polak, uczennica klasy VI  i  Natalia Guła, uczennica klasy V, z naszej szkoły, zajęły II i III miejsce w gminnym konkursie plastycznym pt; „Jesienny wieniec”. Uczennice przeszły eliminacje w szkolnym  konkursie pod tym samym tytułem zorganizowanym przez P. Beatę Jakubus.

  W tym roku, była to już III edycja tegoż  konkursu plastycznego, organizowanego przez Zespół Szkolno- Przedszkolny w Wadowicach Górnych  w dniu 12 listopada 2015 r. Wszystkie 7 szkół naszej gminy reprezentowało po dwóch najlepszych uczniów. Uczestnicy mieli wykonać wieniec z jesiennymi elementami, wykorzystując do tego tylko  papier kolorowy, bibułę, klej i nożyczki. Pracę należało skończyć  w ciągu 1 godziny.

  Nasze dziewczyny poradziły sobie znakomicie.

 • 11 listopada - Dzień Niepodległości.

       10 listopada w naszej szkole uczniowie klasy V i VI wzięli udział w apelu poświęconym 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawili młodszym kolegom trudną i krwawą drogę Polaków do odzyskania wolności po 123 latach niewoli. Uświetnili swój występ śpiewaniem pieśni patriotycznych oraz recytacją pięknych wierszy o ojczyźnie. W apelu brali udział: Wiktoria Polak, Karolina Gromny, Monika Guła, Klaudia Gadziała, Kinga Misiak, Małgorzata Sroka, Natalia Halada, Aneta Kagan, Monika Kagan, Klaudia Kalicka, Simona Mucha, Sebastian Strzyż, Adrian Klimczak, Artur Babiec.  

   

 • Czytam, bo lubię.

  10 listopada 2015r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs  Pięknego Czytania. Uczestniczki  konkursu to 9 uczennic z klas IV – VI. Prezentowały sztukę pięknego czytania, zwracając uwagę na poprawność i płynność, zaznaczanie głosem znaków interpunkcyjnych, różnicowanie tempa czytania, różnicowanie siły i barwy głosu, przekazywanie uczuć.

  Tytuł SZKOLNEGO MISTRZA CZYTANIA  zdobyła Wiktoria Polak.

  Tytuł WICEMISTRZA przyznano Aleksandrze Strzyż.

  Na WYRÓŻNIENIE zasłużyła Klaudia Gadziała.

 • "Inspiracje są wśród nas"

      W dniu 13 października 2015 roku w GOK Padew Narodowa odbył się II etap Powiatowego Konkursu Plastycznego „Inspiracje są wśród nas” III edycja. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 30 uczestników z powiatu mieleckiego, w tym dwie uczennice z naszej szkoły: Monika Guła i Kinga Misiak z klasy V.

      Podczas spotkania finalistów, uczestnicy mieli za zadanie samodzielnie wykonać dowolną techniką pracę  na temat; parasol, wnętrze zegara, Ikar, przenikające się figury czy martwa natura.

     Monika i Kinga też poradziły sobie znakomicie, za co otrzymały nagrodę od szkolnego organizatora konkursu Pani Beaty Jakubus.

 • Dzień papieski

  9 października 2015 roku dzieci z klasy VI przygotowały akademię z okazji dnia papieskiego obchodzonego pod hasłem „Jan Paweł II - patron rodziny”. Program artystyczny pod kierunkiem ks. Piotra Machnika przygotowały: Klaudia Gadziała, Klaudia Kalicka, Kinga Kupiec, Simona Mucha, Wiktoria Polak i Karolina Gromny. Piękna narracja, dekoracja i oprawa muzyczna dostarczyły głębokich wzruszeń.

 • V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”- pod takim hasłem przebiegał w Szkole Podstawowej w Zabrniu V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

  Akcja odbywająca się na całym świecie w ostatni piątek września ma na celu uświadomienie uczniom, że  znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Cała akcja rozpoczęła się w naszej szkole  już 21 września  i  przez cały tydzień uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki, w szkole, w domu, na podwórku, w każdej możliwej sytuacji. Klasy wykonywały plakaty, plansze z tabliczką mnożenia oraz układały rymowanki, którymi udekorowano szkołę. Na korytarzach pojawiły się gazetki informujące o akcji. W wielu nietypowych  miejscach w szkole pojawiły się  napisy z działaniami na mnożenie i iloczyny.

  Młodsze klasy kolorowały logo akcji i inne obrazki związane z tabliczką mnożenia. Uczniowie codziennie witali się innym hasłem, przeprowadzali różnego rodzaju gry i zabawy związane z mnożeniem. Pod koniec tygodnia  spośród uczniów, którzy biegle opanowali tabliczkę mnożenia powołano trzy Komisje Egzaminacyjne oraz Patrol Egzaminacyjny. Ich zadaniem było sprawdzenie umiejętności posługiwania się tabliczką mnożenia przez: nauczycieli, personel szkoły, zaproszonych gości oraz  napotkane osoby. W ostatnim dniu akcji odbyły się liczne zabawy i gry matematyczne z tabliczką mnożenia w roli głównej. Każdy mógł sprawdzić się w trzech kategoriach iloczynów : do 50, do 100 i do 500. Chętnych  nie brakowało. Każdy, kto w wyznaczonym limicie czasowym zdołał bezbłędnie podać pięć iloczynów  otrzymywał międzynarodowy tytuł MT EXPERT. Ukoronowaniem tego dnia były rozgrywki sportowo-matematyczne o tytuł: Piłkarza Matematyki i Królowej Skakanki. Przy dużym dopingu kolegów i koleżanek uczniowie doskonale poradzili sobie z konkurencjami. Mistrzami Skakanki zostały: Karolina Gromny, Klaudia Gadziała i Monika Guła, natomiast Piłkarzem Matematykiem został Jakub Sroka,  Krystian Bigda oraz Wojciech Polak.  Dodatkową atrakcją tego dnia był patrol egzaminacyjny, który poza szkołą egzaminował spotkanych przechodniów, kierowców, sprzedawców oraz rodziców.

    Na zakończenie akcji wręczono certyfikaty  potwierdzające znajomość tabliczki mnożenia uczniom oraz wszystkim osobom, które pomyślnie zdały egzamin. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i z niecierpliwością czekamy na następną taką akcję w naszej szkole.

  Nad całością czuwały panie koordynatorki: Helena Bauer i Maria Dziubek.

 • Sprzątanie świata 2015

            Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmiało:  „Wyprawa – poprawa”. 21 września uczniowie klasy czwartej  wraz z opiekunką panią H. Bauer oraz uczniowie z klas młodszych pod opieką pani M. Dziubek sprzątali teren wokół szkoły i okolice Zabrnia.

 • Turniej Orlika

  8 i 9 września odbył się VI Turniej Orlika o Puchar Premiera RP. W kategorii dziewcząt młodszych nasze zawodniczki wywalczyły V miejsce. Dzień później do walki stanęli chłopcy – oni również zdobyli V miejsce. Obie drużyny zasilane były uczniami z klasy IV i V, byli to: Kinga Misiak, Karolina Gromny, Monika Guła, Natalia Halada, Małgorzata Sroka, Martyna Galica, Aleksandra Strzyż, Rafał Kotowicz, Piotr Boberek, Adam Sroka, Filip Wilk, Wojciech Polak, Krystian Bigda, Kacper Kalicki, Piotr Strzyż.

 • Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej w Zabrniu

  7 września 2015 roku w Szkole Podstawowej w Zabrniu odbyła  się 4. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przed trzema laty przez Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego. Akcja miała na celu promować kulturę żywego słowa, krzewić poczucie wspólnej tożsamości,  integrować szkołę i środowisko lokalne .

  O godz. 9.40 nastąpiło otwarcie akcji. Następnie uczniowie krótko zaprezentowali postać Bolesława Prusa, po czym przeprowadzili kwiz tematyczny. Dobre odpowiedzi były nagradzane łakociami. Z kolei  dzieci przedstawiły najważniejsze postaci powieści : Stanisława Wokulskiego, Ignacego Rzeckiego, Izabelę Łęcką, Juliana Ochockiego. Wcieliły się w bohaterów literackich, przywdziały ich stroje i dokonały prezentacji. Potem nastąpiła główna część imprezy – czytanie fragmentów „Lalki”, „Katarynki” i „Antka”  Bolesława Prusa przy cichych tonach muzyki Wojciecha Kilara i Andrzeja Kurylewicza. Czytali zaproszeni rodzice i  uczniowie.

  Na koniec wszyscy uczestnicy akcji  mieli możliwość  ostemplowania przyniesionej przez siebie książki pieczęcią okolicznościową otrzymaną od prezydenta Rzeczypospolitej.

  Myślimy, że była to wspaniała  okazja, by nie tylko zrealizować założone cele, by lepiej poznać klasykę rodzimej literatury, ale  również szansa, aby powspominać bohaterów stworzonych przez naszego wielkiego polskiego pisarza, jakim był Bolesław Prus, a właściwie Aleksander Głowacki.

  Dziękujemy naszym gościom: pani A. Gromny, panu F. Kaganowi, panu J. Szotowi i panu J. Kaganowi, że odpowiedzieli na zaproszenie  i zaszczycili nas swoją obecnością

 • 15 czerwca nasi uczniowie, Magdalena Szot, Mateusz Gadziała i Wiktoria Polak, reprezentowali Szkołę Podstawową w Zabrniu na Gminnym Konkursie Ortograficznym.

  W trudnych zmaganiach z polską ortografią  Magdalena Szot wywalczyła II miejsce.   

           Gratulujemy!

 • Obrazy malowane przeszłością

    10 czerwca 2015 r. w Publicznym Gimnazjum w Wadowicach Górnych Justyna Owcarz i Krystyna Wyzga podsumowały projekt "Obrazy malowane przeszłością" . Uroczystość  złożona była z części artystycznej "Z iskier wspomnień zapłonie nasza Pamięć...", wręczenia nagród uczestnikom konkursu plastycznego oraz zwiedzania szkolnej izby pamięci.

     W konkursie plastycznym wzięło udział sześcioro uczniów z naszej szkoły: Sebastian Strzyż, Kinga Guła, Agnieszka Guła, Lidia Sypek, Sylwia Gadziała i Magdalena Szot, przygotowanych przez p. Beatę Jakubus

      Za swoją pracę plastyczną III miejsce otrzymała Lidia Sypek. Wręczenia nagród dokonali Dyrektor Gimnazjum Jan Święch  i Sekretarz Gminy Wadowice Górne Włodzimierz Wawrzkiewicz.

 • Czytanie dzieciom

  W tym roku szkolnym od miesiąca października miało miejsce w naszej szkole głośne czytanie dzieciom, a jego propagatorem była szkolna bibliotekarka Pani Beata Jakubus. Co miesiąc odwiedzał naszą szkołę  jeden z Gości Specjanych, który głośno czytał wybrane  fragmenty książek.

  W szkole gościliśmy więc Panie; Agatę Sypek, Barbarę Bigda, Stanisławę Kagan, Edytę Polak oraz Edytę Wyzgę. Mamy  czytały wszystkim zgromadzonym dzieciom fragmenty  „Mikołajka” i „Legendy polskie”.

  Podsumowaniem tego wspólnego czytania był udział naszych uczniów w Gminnym Konkursie Czytelniczym „Legendy Polskie” , w którym nasza reprezentacja zajęła III miejsce. 

  W czerwcu chętni uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie czytelniczym pt.: „Wakacje z Mikołajkiem”.

 • Zestawienie zawodów sportowych w roku szkolnym 2014/2015

  V Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska – chłopcy  - miejsce IV

  Indywidualne mistrzostwa w LA - Lidia Sypek – rzut p. palantową IV miejsce w powiecie,

  Sylwia Galica -  rzut p. palantową VII miejsce w powiecie.

  Turniej piłkarski – Puchar Tymbarku dziewcząt -  IVmiejsce

  Turniej piłkarski – Puchar Tymbarku chłopców – VI miejsce

  Piłka ręczna dziewcząt – II miejsce Sylwia Galica – najlepsza zawodniczka

  Piłka ręczna chłopców – V miejsce

  Siatkówka – dziewczęta IV miejsce

  Siatkówka – chłopcy – VI miejsce

  Szczypiorniak na Orlikach – chłopcy – V miejsce

  Szczypiorniak na Orlikach – dziewczęta II miejsce

 • Lokalna Akcja Sportowa – DOBRA ZABAWA - NASZA WSPÓLNA SPRAWA

  Szkoła Podstawowa w Wampierzowie była współorganizatorem Dnia Dziecka pod hasłem DOBRA ZABAWA – NASZA WSPÓLNA SPRAWA. Celem Lokalnej  Akcji Sportowej było zintegrowanie uczniów z trzech sąsiednich szkół. Zaplanowano rozgrywki na nowo zmodernizowanym boisku sportowym w Woli Wadowskiej. Wspólna zabawa to dobry sposób na integrację dzieci z różnych szkół naszej gminy.  Zaplanowano, że w przedsięwzięciu weźmie udział 75 uczniów z klas I-III wraz z wychowawcami oraz 80 uczniów z klas IV-VI również z wychowawcami. Plan imprezy przedstawiał się następująco:

  Program :

  • ·         Rozpoczęcie godzina 8.15
  • ·         Gry i zabawy dzieci młodszych 8.15 do  10.15
  • ·         8.45 do 10.00 konkurs plastyczny pt: „ Moje wymarzone boisko sportowe”
  • ·         Powrót do szkół 10.30
  • ·         10.30 rozpoczęcie rozgrywek klas starszych : piłka nożna chłopców i dziewcząt o gra rekreacyjna „palant”)
  • ·         Zakończenie rozgrywek ogłoszenie wyników rozdanie nagród  około 13.00
  • ·         Powrót do szkół  około 13.15

  Organizatorami przedsięwzięcia były Pani Wioletta Wróbel i Anna Skucińska. Obie panie współpracowały z Wójtem Gminy Wadowice Górne, z Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminną Spółdzielnią Samopomoc Chłopska w Wadowicach Górnych. Pani Wróbel złożyła pismo do Gminnej Spółdzielni w celu dofinansowania imprezy, zaprosiła szkoły do imprezy. Pani Skucińska zamówiła puchary dla drużyn, oraz wydrukowała dyplomy, zakupiła przybory do malowania. Pani Dyrektor z SP w Zabrniu wypożyczyła namioty chroniące przed słońcem.

  W imprezie brały udział trzy szkoły. Z uwagi, że na Woli Wadowskiej znajduje się nowo wybudowane boisko skorzystaliśmy z podjęcia wspólnej inicjatywy zorganizowania Dnia Dziecka dla uczniów z trzech szkół: SP Wola Wadowska, SP Zabrnie i SP Wampierzów.  Pierwsza rywalizacją były wyścigi rzędów, następnie wyścig z piłką slalomem, „sadzenie ziemniaków”, slalom z kijem i piłeczka do unihokeja, kto pierwszy – „przejście po kamieniach”, wyścigi w workach. Pierwsze miejsce w rywalizacji klas młodszych zajęła Szkoła Podstawowa w Zabrniu, drugie Szkoła Podstawowa w Woli Wadowskiej i trzecie miejsce Szkoła Podstawowa w Wampierzowie.

  Uczniowie klas starszych rozegrali mecze piłki nożnej i palanta.  Zwyciężyli uczniowie z Woli Wadowskiej, drugie miejsce zdobyli zawodnicy z Zabrnia, trzecie miejsce Wampierzów. Wójt gminy nie mógł nas zaszczycić swoją obecnością w związku z tym nagrody i puchary wręczała Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej z Woli Wadowskiej.

  W przyszłości chcemy, aby w taki właśnie sposób obchodzić Dzień Dziecka.

 •  30 maja odbył się w naszej szkole Piknik Rodzinny pod hasłem: „Żyjmy zdrowo, jedzmy kolorowo”. Uroczystego otwarcia dokonała pani dyrektor, witając wszystkich gości z panem wójtem Jerzym Kosem na czele.

  Następnie uczniowie w swoich przedstawieniach, piosenkach, skeczach uczyły wszystkich co należy  jeść, aby być zdrowym. Choć chmury przysłaniały słońce to i tak było cieplutko - szczególnie rodzicom na sercach – bo najmłodsi swoimi szczerymi życzeniami i śpiewem uczcili Święto Mamy i Taty!

  Oprócz występów było dużo atrakcji dla każdego, między innymi zjeżdżalnia, basen kulkowy, pokazy Straży Pożarnej z Kosówki i Pogotowia Ratunkowego z Mielca. Mamy zachęcały do częstowania się sałatkami owocowymi, warzywnymi,  świeżymi truskawkami, jabłkami, marchewkami. Był też wiejski ser biały, twarożek. Do picia były kompoty z soków domowej roboty. Astoria znów zafundowała wypieki i dwa dania gorące: pyszny bigos i zupę węgierską. Piekły się też na grillu kiełbaski ufundowane przez Zakład Mięsny Dobrowolscy. Lody ufundowała Zielona Budka.

  W różnorodnych konkursach mogli się wykazać rodzice i dzieci. Nagrody ufundowała Firma Beko, BSR z Wadowic Górnych. Wszyscy świetnie się bawili: dzieci, rodzice, dziadkowie, a także absolwenci naszej szkoły. Byli dla siebie serdeczni i uśmiechnięci. 

 • 21 maja 2015 roku uczennice Szkoły Podstawowej w Zabrniu wzięły udział w  Międzygminnym Turnieju Recytatorskim „Poezji Dziecięcej im Jana Brzechwy”. Zmagania na scenie  były bardzo poważne, ponieważ uczestniczyli w nich uczniowie aż z pięciu gmin : Wadowic Górnych, Żyrakowa, Przecławia, Tuszowa Narodowego i Radomyśla Wielkiego.

      Naszą szkołę, a zarazem gminę Wadowice Górne,  reprezentowały laureatki szkolnego konkursu: Sylwia Galica, Aneta Kagan, Małgorzata Sroka i Wiktoria Polak.

  Jesteśmy dumni z wszystkich naszych uczennic, które  starały się pokazać  prawdziwy kunszt słowa,  a dwie z nich zajęły zaszczytne miejsca:

  I miejsce – Aneta Kagan ( w kategorii kl. III – IV)

  II miejsce – Wiktoria Polak ( w kategorii kl.V – VI).

   

 • Pasowanie na czytelnika

       11 maja 2015 r. biblioteka szkolna przyjęła do braci czytelniczej uczniów klasy I.

  W związku z tym ważnym wydarzeniem uczniowie klasy V, pod kierunkiem bibliotekarki Pani Beaty Jakubus, przygotowali bajkowe pasowanie. Na tle baśniowej scenografii pojawiły się postacie Krasnoludków,  Wilka, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Urwisa i Mądrali. Każda z tych postaci zaprosiła widzów do swojej bajki, a urocze Krasnoludki zaprosiły pierwszaków do szkolnej biblioteki.

        Później przygotowały dla nich specjalny egzamin, który wszyscy pierwszoklasiści zdali śpiewająco. W nagrodę otrzymali specjalne dyplomy i drobne upominki.

 • Gminny Konkurs Czytelniczy

      6 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej im. ks Józefa Początka w Wadowicach Dolnych odbyła się XIII już edycja Gminnego Konkursu Czytelniczego uczniów szkół podstawowych naszej gminy. Jak co roku nad przygotowaniem czuwały panie Beata Jakubus, Agnieszka Wróbel i Anna Biocetta, które zadbały o oprawę plastyczną, sponsorów i przygotowanie zadań tematycznych.

     W tym roku tematem  konkursu były legendy polskie. Należało dokładnie znać wszystkie tradycyjne legendy związane z  Polską, postacie w nich występujące oraz region, z którego pochodziły.

     W konkursie wzięło udział 7 drużyn, w tym nasza, w osobach Sylwia Gadziała, Aleksandra Strzyż i Jakub Sypek z opiekunem Marią Dziubek.

     Konkurencje były bardzo zróżnicowane. Jurry w osobach zaproszonych gości miało pełne ręce pracy. Po przeliczeniu punktów kazało się iż jest 3 drużyny z taką samą ich ilością.

  Po ostrej dogrywce okazało się, że nasza drużyna zajęła III miejsce.