Nawigacja

 • Kiermasz Wielkanocny.

        W Wielki Poniedziałek 31 marca 2015 roku, w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny, zorganizowany przez klasę szóstą. Wszystkie prace zebrane na kiermaszu, samodzielnie wykonali  uczniowie klas IV- VI, na zajęciach plastycznych. Na wystawce znalazły się więc kartki wielkanocne, pisanki, kurczaki, zajączki i wiele innych świątecznych ozdób. O sprawną sprzedaż zadbały Paulina Bigda i Magdalena Szot.

        Wszystkie wyroby  dziecięcego rękodzieła cieszyły się niesamowitym wzięciem dlatego większość prac została szybko wyprzedana.

 • Dzień Babci i Dziadka

  21 stycznia w Szkole Podstawowej w Zabrniu odbył się Dzień Babci i Dziadka.

  O godzinie 12:00 przyjechali dziadkowie. Zgromadziło się bardzo dużo osób. Pani dyrektor przywitała gości. Potem w imieniu dziadków przemówił pan Józef Kagan.

  Zaczęły się występy artystyczne. Najpierw klasa trzecia wraz z klasą drugą zatańczyły poloneza. Następnie dzieci przedszkolne mówiły różne wierszyki i śpiewały piosenki. Później klasa szósta zaśpiewała kolędy i pastorałki. Ponownie wystąpili uczniowie klas I-III, którzy wystawili inscenizację o tematyce zimowej. Młodzi aktorzy mieli przeróżne przebrania- zajączków, wiewiórek, wróbelków, sopli, śnieżynek, słońca, niedźwiedzia,  zimy, śnieżycy, bałwanka, mrozu, dobosza. Zaśpiewali  również piosenkę i złożyli dziadkom życzenia. Dali  też prezenty- kubeczki z kwiatami, które wcześniej przygotowali z wychowawcami. Dzieciom trochę towarzyszyła trema. Za to babcie i dziadkowie byli bardzo zadowoleni. Potem goście udali się na słodki poczęstunek. Częstowali się ciastem, pili kawę lub herbatę. Wnukowie otrzymywali od dziadków różne słodkości.

  Ten dzień zawsze jest wyjątkowy, przeżywany mocno przez uczestników tej uroczystości.

 • Prezentacja kolęd i pastorałek w SOKiR.

        18 stycznia 2015 roku w Wadowicach Dolnych uczniowie szóstej klasy naszej szkoły pod przewodnictwem swojej wychowawczyni – pani Heleny Bauer wystąpili podczas prezentacji kolęd i pastorałek. Śpiewających było wielu – uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Wadowice Górne. Występy naszych kolegów i koleżanek były udane i podobały się publiczności zgromadzonej na
  sali. Ten sam repertuar wykonawcy przedstawili w naszej szkole dziadkom i babciom. 

 • Słuchamy głośnego czytania „Mikołajka”

      Już po raz kolejny 13 stycznia 2015 roku spotkaliśmy się, aby posłuchać fragmentów książki pt. „Mikołajek”. Tym razem w rolę lektora wcieliła się pani Stanisława Kagan- mama dwojga uczniów uczęszczających do naszej szkoły. Uczniowie klas 0 – VI w skupieniu i z zaciekawieniem wysłuchali dwóch rozdziałów tej książki. I gdyby nie lekcje z pewnością posłuchaliby więcej.

 • O przedświątecznym spotkaniu

          19 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbyło się przedświąteczne spotkanie społeczności szkolnej.

         W wigilijny nastrój wprowadziła nas dekoracja choinkowa i gwiazdkowo- bombkowa oraz wigilijny stół ze świecą i opłatkami.

         Swoje kolędowanie rozpoczęła klasa I, II i III. Wkrótce stanęła szopka z Rodziną Świętą i żłóbek z Jezuskiem. Wokół zebrali się pastuszkowie no i aniołowie. W pięknych strojach wkroczyły różne zwierzęta.

        Świąteczną piosenką rozpoczęło się urocze przedstawienie, a w nim wiersze, kolędy i inscenizacja pt. „Dlaczego w grocie był wół i osioł”.

       Wspaniale śpiewali kolędy uczniowie klasy V, której akompaniowała Kinga Kupiec na keyboardzie. Potem rozpoczęło się dalsze kolędowanie. Równie okazale zaprezentowali kolędy uczniowie z klasy IV i VI. Po pięknych życzeniach uczniów i pani dyrektor nastąpiło dzielenie się opłatkiem. Uczniowie, rodziny uczniów otrzymały drobny upominek w postaci świątecznego gadżetu z życzeniami wesołych świąt.

       W miłym nastroju wszyscy udali się na świąteczną przerwę w zajęciach szkolnych.

         

 • Wycieczka do Rzeszowa

     Rok szkolny to dla uczniów nie tylko obowiązki, nauka, sprawdziany   i odrabianie lekcji. Każdy uczeń wie, że w trakcie 10 miesięcy przychodzi też czas na relaks. 

  16 grudnia wybraliśmy się do kina na film „Uwolnić Mikołaja” oraz Fabryki Bombek w Rzeszowie. Była to okazja do odpoczynku, nawiązania bliższych relacji   z kolegami oraz zdobywania wiedzy w atrakcyjny sposób.

   

 • KAŻDY MOŻE POMAGAĆ

       Kolejny rok w naszej szkole przeprowadzona została akcja  „Mikołajkowa Pomoc” dla podopiecznych fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Polegała ona na zbiórce prezentów dla chorych dzieci i ich rodzin z okazji dnia Św. Mikołaja. Uczniowie naszej szkoły i ich rodzice po raz kolejny pokazali, że są wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka, często bezradnego wobec choroby i cierpienia.

  Dziękujemy bardzo serdecznie zarówno Wam rodzice jak i dzieciom za ofiarność i serce!

  Dlaczego warto pomagać innym? 

       Nigdy nie wiadomo, jak potoczy się nasze życie, kiedy my będziemy potrzebowali pomocy…  Pamiętajcie!  to co wysyłamy w świat, wróci do nas prędzej czy później. Pomagając bezinteresownie, sprawiamy, że świat, w którym żyjemy, staje się piękniejszy. Nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która buduje lepszy świat.

  Dołóż swoją cegiełkę w przyszłym roku.   

 • Spotkanie w duchu przyjaźni w Domu Strażaka w Kosówce

  „Prawdziwi przyjaciele to ci, którzy bezinteresownie  pragną dobra swoich przyjaciół”

  Arystoteles

  6 grudnia 2014 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Zabrniu wraz z Panią dyrektor  Dorotą Ścibor  i wychowawczynią Czesławą Ciejką gościli w Domu Strażaka w Kosówce . Zostali tam zaproszeni przez sołtysa wsi,  Pana Józefa Szota.

  Uczniowie  zaprezentowali  zebranym  rodzicom, mieszkańcom  Kosówki,  przedstawienie pt. „Przyjaciel ”. Zaczęli od krótkich rozważań na temat przyjaźni. Przywołali myśli filozofów, maksymy poetów i pisarzy.  Następnie pokazali zalety prawdziwej  i przywary fałszywej przyjaźni na przykładzie fragmentów „Małego księcia” , historii o Leszku i Mieszku oraz  o Pawle i Gawle. Scenki wywołały u widzów niemałe zainteresowanie, tym bardziej, że były prezentowane w formie pantomimy i pozostawiały wiele miejsca dla własnej interpretacji i przemyśleń. Atrakcyjności występom dodały piosenki, refleksyjna muzyka i skromna choreografia.

  Nawiązując do myśli przewodniej przedstawienia, mali aktorzy podkreślili także  wartość zażyłości, jaka łączy Szkołę i społeczność wiejską Kosówki. Podziękowali  Panu Józefowi Szotowi , prawdziwemu przyjacielowi szkoły  i wszystkim zebranym  za wieloletnią i owocną współpracę. 

   Imprezę w duchu przyjaźni  zaszczycił swoją obecnością  nowy włodarz  Gminy Wadowice Górne, Pan Jerzy Kos. Uczniowie i mieszkańcy wsi przywitali Go serdecznie, pogratulowali zaszczytnej funkcji i życzyli owocnej pracy,  wykorzystanych szans i spełnionych nadziei.

  Na spotkanie w remizie przybył także przyjaciel, który niezawodnie i corocznie odwiedza dzieci w grudniu – św. Mikołaj. Młodsze dzieci szkolne powitały go wierszykami, po czym wszyscy zebrani otrzymali prezenty.

  W dalszej części imprezy można było usiąść przy ciastku i herbatce, serdecznie porozmawiać i jeszcze bardziej zacieśnić więzy przyjaźni.

 • „WITAJ św. MIKOŁAJU”

        Tak przedszkolaki witały Ukochanego Gościa  już  05.12.2014.  w  naszej szkole. Dzieci 4-, 5- i 6-letnie już od dłuższego czasu żyły nadzieją, że odwiedzi je św. Mikołaj.

   „Podaj ludziom dobroć i rzuć daleko od siebie, a nazajutrz będziesz miał jej więcej niż dotychczas”

  Pod takim hasłem przebiegały przygotowania. Choć dla maluchów nie łatwe były rozstania z bliskimi, jeszcze poznawały zasady dobrego przedszkolaka i starały się opanowywać nowe umiejętności, a przecież wiek i temperament mają swoje potrzeby.  Dzieci więc z wielkim trudem przyswajały sobie wiersze, piosenki.  Jednak im bliżej do 5 grudnia tym bardziej się starały i lepiej pracowały.

            Kilka dzieci pobladło, inne dostały rumieńców już na sam dźwięk dzwonka. Maluchy powitały Wielkiego Gościa, zaprezentowały utwory na tą okazję oraz recytowały wiersze, zatańczyły, zaśpiewały wybrane utwory, których uczyły się od początku roku szkolnego. Potem nastąpiła część bardzo oczekiwana - rozdanie prezentów. Pomimo tego, że w ten dzień św. Mikołaj był bardzo miły, wszystkich głaskał po głowach i z czułością do nich się zwracał jednak było paru takich, którym najbezpieczniej było z mamą..

           Czy jest jeszcze ktoś, by co roku wzbudzał takie emocje? Często bazując na tych uczuciach można dotrzeć do dziecka, pomóc mu się otworzyć na nowe zadania, spojrzeć z innej perspektywy i podjąć pracę nad sobą samym. Dzieci mają świadomość, że to ktoś się przebiera, ale każdemu wolno marzyć.  Dorośli powinni pomagać „małym ludziom” beztrosko przeżyć dzieciństwo!     

  Anna Łabuz