Nawigacja

 • 15 czerwca nasi uczniowie, Magdalena Szot, Mateusz Gadziała i Wiktoria Polak, reprezentowali Szkołę Podstawową w Zabrniu na Gminnym Konkursie Ortograficznym.

  W trudnych zmaganiach z polską ortografią  Magdalena Szot wywalczyła II miejsce.   

           Gratulujemy!

 • Obrazy malowane przeszłością

    10 czerwca 2015 r. w Publicznym Gimnazjum w Wadowicach Górnych Justyna Owcarz i Krystyna Wyzga podsumowały projekt "Obrazy malowane przeszłością" . Uroczystość  złożona była z części artystycznej "Z iskier wspomnień zapłonie nasza Pamięć...", wręczenia nagród uczestnikom konkursu plastycznego oraz zwiedzania szkolnej izby pamięci.

     W konkursie plastycznym wzięło udział sześcioro uczniów z naszej szkoły: Sebastian Strzyż, Kinga Guła, Agnieszka Guła, Lidia Sypek, Sylwia Gadziała i Magdalena Szot, przygotowanych przez p. Beatę Jakubus

      Za swoją pracę plastyczną III miejsce otrzymała Lidia Sypek. Wręczenia nagród dokonali Dyrektor Gimnazjum Jan Święch  i Sekretarz Gminy Wadowice Górne Włodzimierz Wawrzkiewicz.

 • Czytanie dzieciom

  W tym roku szkolnym od miesiąca października miało miejsce w naszej szkole głośne czytanie dzieciom, a jego propagatorem była szkolna bibliotekarka Pani Beata Jakubus. Co miesiąc odwiedzał naszą szkołę  jeden z Gości Specjanych, który głośno czytał wybrane  fragmenty książek.

  W szkole gościliśmy więc Panie; Agatę Sypek, Barbarę Bigda, Stanisławę Kagan, Edytę Polak oraz Edytę Wyzgę. Mamy  czytały wszystkim zgromadzonym dzieciom fragmenty  „Mikołajka” i „Legendy polskie”.

  Podsumowaniem tego wspólnego czytania był udział naszych uczniów w Gminnym Konkursie Czytelniczym „Legendy Polskie” , w którym nasza reprezentacja zajęła III miejsce. 

  W czerwcu chętni uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie czytelniczym pt.: „Wakacje z Mikołajkiem”.

 • Zestawienie zawodów sportowych w roku szkolnym 2014/2015

  V Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska – chłopcy  - miejsce IV

  Indywidualne mistrzostwa w LA - Lidia Sypek – rzut p. palantową IV miejsce w powiecie,

  Sylwia Galica -  rzut p. palantową VII miejsce w powiecie.

  Turniej piłkarski – Puchar Tymbarku dziewcząt -  IVmiejsce

  Turniej piłkarski – Puchar Tymbarku chłopców – VI miejsce

  Piłka ręczna dziewcząt – II miejsce Sylwia Galica – najlepsza zawodniczka

  Piłka ręczna chłopców – V miejsce

  Siatkówka – dziewczęta IV miejsce

  Siatkówka – chłopcy – VI miejsce

  Szczypiorniak na Orlikach – chłopcy – V miejsce

  Szczypiorniak na Orlikach – dziewczęta II miejsce

 • Lokalna Akcja Sportowa – DOBRA ZABAWA - NASZA WSPÓLNA SPRAWA

  Szkoła Podstawowa w Wampierzowie była współorganizatorem Dnia Dziecka pod hasłem DOBRA ZABAWA – NASZA WSPÓLNA SPRAWA. Celem Lokalnej  Akcji Sportowej było zintegrowanie uczniów z trzech sąsiednich szkół. Zaplanowano rozgrywki na nowo zmodernizowanym boisku sportowym w Woli Wadowskiej. Wspólna zabawa to dobry sposób na integrację dzieci z różnych szkół naszej gminy.  Zaplanowano, że w przedsięwzięciu weźmie udział 75 uczniów z klas I-III wraz z wychowawcami oraz 80 uczniów z klas IV-VI również z wychowawcami. Plan imprezy przedstawiał się następująco:

  Program :

  • ·         Rozpoczęcie godzina 8.15
  • ·         Gry i zabawy dzieci młodszych 8.15 do  10.15
  • ·         8.45 do 10.00 konkurs plastyczny pt: „ Moje wymarzone boisko sportowe”
  • ·         Powrót do szkół 10.30
  • ·         10.30 rozpoczęcie rozgrywek klas starszych : piłka nożna chłopców i dziewcząt o gra rekreacyjna „palant”)
  • ·         Zakończenie rozgrywek ogłoszenie wyników rozdanie nagród  około 13.00
  • ·         Powrót do szkół  około 13.15

  Organizatorami przedsięwzięcia były Pani Wioletta Wróbel i Anna Skucińska. Obie panie współpracowały z Wójtem Gminy Wadowice Górne, z Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminną Spółdzielnią Samopomoc Chłopska w Wadowicach Górnych. Pani Wróbel złożyła pismo do Gminnej Spółdzielni w celu dofinansowania imprezy, zaprosiła szkoły do imprezy. Pani Skucińska zamówiła puchary dla drużyn, oraz wydrukowała dyplomy, zakupiła przybory do malowania. Pani Dyrektor z SP w Zabrniu wypożyczyła namioty chroniące przed słońcem.

  W imprezie brały udział trzy szkoły. Z uwagi, że na Woli Wadowskiej znajduje się nowo wybudowane boisko skorzystaliśmy z podjęcia wspólnej inicjatywy zorganizowania Dnia Dziecka dla uczniów z trzech szkół: SP Wola Wadowska, SP Zabrnie i SP Wampierzów.  Pierwsza rywalizacją były wyścigi rzędów, następnie wyścig z piłką slalomem, „sadzenie ziemniaków”, slalom z kijem i piłeczka do unihokeja, kto pierwszy – „przejście po kamieniach”, wyścigi w workach. Pierwsze miejsce w rywalizacji klas młodszych zajęła Szkoła Podstawowa w Zabrniu, drugie Szkoła Podstawowa w Woli Wadowskiej i trzecie miejsce Szkoła Podstawowa w Wampierzowie.

  Uczniowie klas starszych rozegrali mecze piłki nożnej i palanta.  Zwyciężyli uczniowie z Woli Wadowskiej, drugie miejsce zdobyli zawodnicy z Zabrnia, trzecie miejsce Wampierzów. Wójt gminy nie mógł nas zaszczycić swoją obecnością w związku z tym nagrody i puchary wręczała Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej z Woli Wadowskiej.

  W przyszłości chcemy, aby w taki właśnie sposób obchodzić Dzień Dziecka.

 •  30 maja odbył się w naszej szkole Piknik Rodzinny pod hasłem: „Żyjmy zdrowo, jedzmy kolorowo”. Uroczystego otwarcia dokonała pani dyrektor, witając wszystkich gości z panem wójtem Jerzym Kosem na czele.

  Następnie uczniowie w swoich przedstawieniach, piosenkach, skeczach uczyły wszystkich co należy  jeść, aby być zdrowym. Choć chmury przysłaniały słońce to i tak było cieplutko - szczególnie rodzicom na sercach – bo najmłodsi swoimi szczerymi życzeniami i śpiewem uczcili Święto Mamy i Taty!

  Oprócz występów było dużo atrakcji dla każdego, między innymi zjeżdżalnia, basen kulkowy, pokazy Straży Pożarnej z Kosówki i Pogotowia Ratunkowego z Mielca. Mamy zachęcały do częstowania się sałatkami owocowymi, warzywnymi,  świeżymi truskawkami, jabłkami, marchewkami. Był też wiejski ser biały, twarożek. Do picia były kompoty z soków domowej roboty. Astoria znów zafundowała wypieki i dwa dania gorące: pyszny bigos i zupę węgierską. Piekły się też na grillu kiełbaski ufundowane przez Zakład Mięsny Dobrowolscy. Lody ufundowała Zielona Budka.

  W różnorodnych konkursach mogli się wykazać rodzice i dzieci. Nagrody ufundowała Firma Beko, BSR z Wadowic Górnych. Wszyscy świetnie się bawili: dzieci, rodzice, dziadkowie, a także absolwenci naszej szkoły. Byli dla siebie serdeczni i uśmiechnięci. 

 • 21 maja 2015 roku uczennice Szkoły Podstawowej w Zabrniu wzięły udział w  Międzygminnym Turnieju Recytatorskim „Poezji Dziecięcej im Jana Brzechwy”. Zmagania na scenie  były bardzo poważne, ponieważ uczestniczyli w nich uczniowie aż z pięciu gmin : Wadowic Górnych, Żyrakowa, Przecławia, Tuszowa Narodowego i Radomyśla Wielkiego.

      Naszą szkołę, a zarazem gminę Wadowice Górne,  reprezentowały laureatki szkolnego konkursu: Sylwia Galica, Aneta Kagan, Małgorzata Sroka i Wiktoria Polak.

  Jesteśmy dumni z wszystkich naszych uczennic, które  starały się pokazać  prawdziwy kunszt słowa,  a dwie z nich zajęły zaszczytne miejsca:

  I miejsce – Aneta Kagan ( w kategorii kl. III – IV)

  II miejsce – Wiktoria Polak ( w kategorii kl.V – VI).

   

 • Pasowanie na czytelnika

       11 maja 2015 r. biblioteka szkolna przyjęła do braci czytelniczej uczniów klasy I.

  W związku z tym ważnym wydarzeniem uczniowie klasy V, pod kierunkiem bibliotekarki Pani Beaty Jakubus, przygotowali bajkowe pasowanie. Na tle baśniowej scenografii pojawiły się postacie Krasnoludków,  Wilka, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Urwisa i Mądrali. Każda z tych postaci zaprosiła widzów do swojej bajki, a urocze Krasnoludki zaprosiły pierwszaków do szkolnej biblioteki.

        Później przygotowały dla nich specjalny egzamin, który wszyscy pierwszoklasiści zdali śpiewająco. W nagrodę otrzymali specjalne dyplomy i drobne upominki.

 • Gminny Konkurs Czytelniczy

      6 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej im. ks Józefa Początka w Wadowicach Dolnych odbyła się XIII już edycja Gminnego Konkursu Czytelniczego uczniów szkół podstawowych naszej gminy. Jak co roku nad przygotowaniem czuwały panie Beata Jakubus, Agnieszka Wróbel i Anna Biocetta, które zadbały o oprawę plastyczną, sponsorów i przygotowanie zadań tematycznych.

     W tym roku tematem  konkursu były legendy polskie. Należało dokładnie znać wszystkie tradycyjne legendy związane z  Polską, postacie w nich występujące oraz region, z którego pochodziły.

     W konkursie wzięło udział 7 drużyn, w tym nasza, w osobach Sylwia Gadziała, Aleksandra Strzyż i Jakub Sypek z opiekunem Marią Dziubek.

     Konkurencje były bardzo zróżnicowane. Jurry w osobach zaproszonych gości miało pełne ręce pracy. Po przeliczeniu punktów kazało się iż jest 3 drużyny z taką samą ich ilością.

  Po ostrej dogrywce okazało się, że nasza drużyna zajęła III miejsce.

 • Uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

            30 kwietnia w Szkole Podstawowej w Zabrniu uczniowie klasy V i VI wystąpili w uroczystym apelu poświęconym Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Głównym tematem było przybliżenie uczniom z klas młodszych okoliczności tego ważnego wydarzenia. Uczniowie uświetnili występ pięknymi wierszami i pieśniami patriotycznymi : „Witaj majowa jutrzenko”, „Polonez 3 maja”, „Jak długo w sercach naszych”.

   

 • 22 kwietnia - Dzień Ziemi

           22 kwietnia jak co roku w naszej szkole obchodzono Święto Ziemi. Tegoroczna organizacja Dnia Ziemi przybrała niecodzienną formę zabawnej inscenizacji, która miała na celu uświadomić dzieciom konieczność ochrony środowiska. Dzieci dzięki wspólnej zabawie w konkursach ekologicznych miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy o sposobach walki z zanieczyszczeniami i kierunkach pracy nad ochroną środowiska podejmowanymi obecnie.

           Klasy II i III wzbogaciły uroczystość o tematyczne piosenki. W organizację uroczystości czynnie włączyli się członkowie szkolnego koła LOP.

   

   

 • Ogólnopolski internetowy konkurs Maks Matematyczny.

  Znalezione obrazy dla zapytania maks matematyczny wyniki    15 kwietnia 2015 odbyła się pierwsza edycja ogólnopolskiego internetowego konkursu Maks Matematyczny. Wzięło w niej udział ponad 773 uczestników z 92 szkół. Celem konkursu była promocja uzdolnionych matematycznie uczniów oraz rozwijanie umiejętności matematycznych. Zadaniem konkursowym każdego uczestnika było samodzielne rozwiązywanie dwóch zadań optymalizacyjnych w formie internetowych gier matematycznych. Z naszej szkoły wzięli udział uczniowie z klas  IV-VI: Aneta Kagan, Klaudia Gadziała, Wiktoria Polak, Sebastian Strzyż, Sylwia Galica, Mateusz Gadziała, Magdalena Szot, Daniel Ryczek oraz Jakub Chudy.

  Finalistą została Magdalena Szot z klasy VI oraz Aneta Kagan z klasy IV.

  Wyróżnienia w konkursie otrzymali:

  Mateusz Gadziała, Sylwia Galica i Jakub Chudy.

  Znalezione obrazy dla zapytania maks matematyczny wyniki

  Serdecznie  gratulujemy!

 • Kiermasz Wielkanocny.

        W Wielki Poniedziałek 31 marca 2015 roku, w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny, zorganizowany przez klasę szóstą. Wszystkie prace zebrane na kiermaszu, samodzielnie wykonali  uczniowie klas IV- VI, na zajęciach plastycznych. Na wystawce znalazły się więc kartki wielkanocne, pisanki, kurczaki, zajączki i wiele innych świątecznych ozdób. O sprawną sprzedaż zadbały Paulina Bigda i Magdalena Szot.

        Wszystkie wyroby  dziecięcego rękodzieła cieszyły się niesamowitym wzięciem dlatego większość prac została szybko wyprzedana.

 • Pierwszy Dzień Wiosny

        Astronomiczną wiosnę witaliśmy w tym roku w  nietypowy sposób. 20 marca 2015 r.  mogliśmy  podziwiać częściowe zaćmienie Słońca.  Słońce jest 400 razy większe niż Księżyc, jednak Księżyc znajduje się 400 razy bliżej Ziemi niż Słońce.   Dzięki temu fenomenowi malutki Księżyc może od czasu do czasu nam, Ziemianom, przesłonić ogromne Słońce. To podobne zjawisko jak wtedy, kiedy widzimy  bardzo blisko mrówkę i jednocześnie bardzo daleko słonia. Mamy wrażenie, że są tej samej wielkości! Dzięki przyniesionym szkłom mogliśmy na szkolnym boisku  obserwować to niezwykłe widowisko.

  Tego samego dnia odwiedził naszą szkołę pan policjant z pogadanka na temat bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.   

  Rozpoczyna się sezon rowerowy.  Cieszmy się pogodą, ale dbajmy o swoje bezpieczeństwo na drodze.

 • KANGUR MATEMATYCZNY 2015

  19 marca w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2015"organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Wzięli w nim udział w kategorii Maluch uczniowie z klasy  III : Krystian Bigda, Sylwia Gadziała i Aleksandra Strzyż, z klasy IV: Aneta Kagan, Małgorzata Sroka, Monika Guła, Adam Sroka i Piotr Boberek. W kategorii Beniamin uczniowie z klasy V: Klaudia Gadziała, Wiktoria Polak, Monika Kagan i Adrian Klimczak, a z klasy VI: Sylwia Galica, Mateusz Gadziała, Magdalena Szot oraz Jakub Chudy.

  Wyróżnienia w konkursie otrzymali:
  Mateusz Gadziała z klasy VI
  Anetka Kagan z klasy IV.

  Uczestników konkursu przygotowała H. Bauer

           Główną badaną umiejętnością było logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym na świecie. Tym bardziej jest nam miło poinformować o sukcesach naszych uczniów.

  Serdecznie gratulujemy!

 • 8 Marca - Święto Kobiet

           Z okazji Dnia Kobiet klasa V, z opiekunem p. Beatą Jakubus, przygotowała krótki skecz z sentencjami o kobietach i kobietkach, przeplatany aforyzmami, wierszem i piosenką. Na tle pięknej dekoracji, uczniowie przybliżyli rolę kobiety, która spełnia się jako żona, matka i córka.

 • Dzień Babci i Dziadka

  21 stycznia w Szkole Podstawowej w Zabrniu odbył się Dzień Babci i Dziadka.

  O godzinie 12:00 przyjechali dziadkowie. Zgromadziło się bardzo dużo osób. Pani dyrektor przywitała gości. Potem w imieniu dziadków przemówił pan Józef Kagan.

  Zaczęły się występy artystyczne. Najpierw klasa trzecia wraz z klasą drugą zatańczyły poloneza. Następnie dzieci przedszkolne mówiły różne wierszyki i śpiewały piosenki. Później klasa szósta zaśpiewała kolędy i pastorałki. Ponownie wystąpili uczniowie klas I-III, którzy wystawili inscenizację o tematyce zimowej. Młodzi aktorzy mieli przeróżne przebrania- zajączków, wiewiórek, wróbelków, sopli, śnieżynek, słońca, niedźwiedzia,  zimy, śnieżycy, bałwanka, mrozu, dobosza. Zaśpiewali  również piosenkę i złożyli dziadkom życzenia. Dali  też prezenty- kubeczki z kwiatami, które wcześniej przygotowali z wychowawcami. Dzieciom trochę towarzyszyła trema. Za to babcie i dziadkowie byli bardzo zadowoleni. Potem goście udali się na słodki poczęstunek. Częstowali się ciastem, pili kawę lub herbatę. Wnukowie otrzymywali od dziadków różne słodkości.

  Ten dzień zawsze jest wyjątkowy, przeżywany mocno przez uczestników tej uroczystości.