Najlepsi czytelnicy roku szkolnego 2020/21.
SZKOLNY KONKURS PROMUJĄCY CZYTELNICTWO /BIBLIOTEKĘ ROZSTRZYGNIĘTY
- 1
Nasze laureatki:
Aleksandra Ślęczkowska, kl. III
Gabriela Ślęczkowska, kl.II
Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom za piękne teksty, zaangażowanie i kreatywność. Zachęcamy również do brania udziału w kolejnych konkursach.
Poniżej prezentujemy wiersze Oli i Gabrysi.
Książka mądra rzecz! - Aleksandra Ślęczkowska
Książki uczą, bawią,
rozweselają też.
Od nich wszystko się zaczyna.
Umiesz od nich mówić, wiesz?
Szanuj książki!
Czyść okładki!
Bo to cenna rzecz. 😊
Książki - Gabrysia Ślęczkowska
Książki- gdy je czytasz,
przenosisz się w inny świat.
Razem z Kazikiem zwiedzasz Afrykę.
Z Franklinem przeżywasz przygody.
A z Basią świetnie się bawisz.
Bo to bardzo ważna rzecz,
żeby dobre książki mieć. 😊
DZIEŃ DZIECKA
- 54
1 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze dzieci - Dzień Dziecka! Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany. Słoneczna pogoda sprzyjała zabawom na boisku szkolnym. Mamy nadzieję, że ten dzień nasze dzieci zapamiętają jako radosny i pełen miłych wrażeń. Z okazji Dnia Dziecka życzymy: ,,Niech dla wszystkich dzieci zawsze słońce świeci”
Dzień Mamy
- 22
,,Dam Ci, Mamo, słońca promień
Dam Ci, mamo, szczęścia chwilkę,
Czarodziejski dam Ci domek,
Bukiet kwiatów wraz z motylkiem.
Może bilet dam Ci złoty
Do krainy szczęśliwości,
Gdzie trosk nie ma, a kłopoty
Zmieniają się w radości.Chcę żebyś była uśmiechnięta
I przenigdy nie płakała,
A w dni zwykłe i od święta
Zawsze, Mamo, mnie kochała!
Oddam nawet swego misia,
By cię rozweselił trochę...
Cztery słowa dam ci dzisiaj:
– Bardzo cię, Mamusi, kocham!”
Te piękne i wiele innych wzruszających słów usłyszały Mamy 26 maja. W tym dniu uczniowie klas 0-III ugościli swoje mamusie, by uczcić ich święto. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Były wiersze, piosenki, tańce, życzenia, uściski, … łzy, ale tylko łzy wzruszenia, bo niejednej mamusi zakręciła się łezka w oku.
Akcja „JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI”
- 16
Oddział Przedszkolny w Zabrniu przyjął nominację od Oddziału Przedszkolnego w Wadowicach Dolnych i przyłączył się do akcji „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami” (#challengeniebieskiemotyle2021).
Celem akcji jest poszerzenie wiedzy i świadomości przedszkolaków oraz uczniów na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.
Niebieską iskierkę przyjaźni przekazaliśmy wykonując trzy symboliczne zadania:
1) wykonaliśmy dekorację tematyczną „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”
2) ubraliśmy się na niebiesko
3) napisaliśmy o akcji na stronie szkoły
Końcowym etapem akcji było nominowanie kolejnych osób, grup klasowych, oddziałów przedszkolnych lub innych instytucji właśnie po to, by iskierka nie zgasła i mogła krążyć dalej i dalej.
NOMINUJEMY:
1. Oddział przedszkolny w Borowej
2. Oddział przedszkolny w Woli Wadowskiej
3. Oddział przedszkolny w Zabrniu Szczucińskim
Zapraszam wyżej wymienionych do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu
Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:
1) Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).
2) Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla".
3) Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com
Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).
4) Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.
5) Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.
6) Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin.
Niech iskierka nie gaśnie w naszych sercach!
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEKI
Konkurs !!!
- Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna.
- Adresaci konkursu:
- uczniowie klas I – III.
- Cele konkursu:
- zaakcentowanie Święta Bibliotekarza i Biblioteki
- popularyzacja czytelnictwa i biblioteki
- rozwijanie umiejętności literackich, wyobraźni i kreatywności.
- Prace promujące czytelnictwo/bibliotekę należy złożyć w bibliotece szkolnej w formie wydruku komputerowego lub przesłanie na pocztę: awace7@wp.pl do dnia 20 maja 2021.
- Do każdej pracy należy dołączyć kartkę z danymi osobowymi autora (imię , nazwisko, klasa).
- Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedno hasło lub wiersz.
- Oceniana będzie oryginalność, pomysłowość oraz zgodność z tematem konkursu. Hasła/wiersze nie mogą się powtarzać, takie prace nie będą oceniane.
- Najlepsze teksty zostaną nagrodzone i zaprezentowane na stronie internetowej szkoły i wystawce bibliotecznej.
- Wszystkie prace, które wpłyną na konkurs staną się własnością biblioteki szkolnej.
Czesława Ciejka
MAJOWE ŚWIĘTA NARODOWE
- 18
1 MAJA – ŚWIĘTO PRACY, 2 MAJA – DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, 3 MAJA – NARODOWE ŚWIĘTO KONSTYTUCJI
„Czerwień to miłość,
biel serce czyste,
piękne są nasze
barwy ojczyste…”.
Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych.
Organizacja pracy szkoły od 4 maja 2021 r.
Od 4 maja 2021 roku uczniowie klas I-III pracują w trybie stacjonarnym.
Oddział przedszkolny pracuje w trybie stacjonarnym zgodnie z ramowym rozkładem dnia.
Przypominamy, że na terenie szkoły w dalszym ciągu obowiązują procedury bezpieczeństwa związane z zapobieganiem covid-19.
Dyrekcja Szkoły
INFORMACJA
Na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 22 kwietnia 2021 roku, od 26 kwietnia uczniowie klas I-III pracują w trybie hybrydowym (tj. zajęcia stacjonarne w szkole 50 proc. uczniów klas I-III, pozostałe 50 proc. pracuje zdalnie, z wykorzystaniem technik nauki na odległość) według następującego harmonogramu:
- w poniedziałek, wtorek i w czwartek przychodzi do szkoły klasa I i III, w środę i w piątek uczą się zdalnie,
- w środę i w piątek przychodzi do szkoły klasa II, a w poniedziałek, wtorek i w czwartek uczą się zdalnie.
Informacja o sposobie nauczania w następnych tygodniach zostanie podana w terminie późniejszym.
Oddział przedszkolny pracuje w trybie stacjonarnym zgodnie z ramowym rozkładem dnia.
Przypominam, że na terenie szkoły w dalszym ciągu obowiązują procedury bezpieczeństwa związane z zapobieganiem covid.
Dyrektor Szkoły Helena Bauer
Światowy Dzień Ziemi
- 18
22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Światowy Dzień Ziemi ma uświadamiać obywatelom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Jego nadrzędnym celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla naszej planety.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań
Od 1 kwietnia 2021 r. Główny Urząd Statystyczny realizuje Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Szczegółowe informacje na temat spisu dostępne są na stronie internetowej https://spis.gov.pl/ oraz pod numerem infolinii +48 22 279 99 99.
Miło jest nam przekazać wiadomość, że od 1 kwietnia rusza także Konkurs dla Gminnych Biur Spisowych „Gminna SPISanka”. Regulamin konkursu oraz grafika konkursowa znajdują się na stronie https://rzeszow.stat.gov.pl/nsp-2021/konkursy/konkurs-dla-gbs-gminna-spisanka/ . Konkurs wygrają gminy o najwyższym odsetku samospisu przez Internet wg stanu na dzień 3 maja br. W związku z tym zachęcamy Państwa do prowadzenia promocji wśród rodziny, znajomych i mieszkańców gminy, aby spisali się oni przez Internet w okresie trwania konkursu.
Ponadto uprzejmie informuję, że wraz z rozpoczęciem Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 1 kwietnia 2021 r. startuje Loteria promocyjna Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Szczegółowe informacje o loterii są dostępne na stronie internetowej: https://loteria.spis.gov.pl.
Do udziału w loterii uprawnione są pełnoletnie osoby fizyczne, które spiszą się za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej https://spis.gov.pl oraz zarejestrują się na stronie loterii. W ramach Loterii odbędzie się 7 losowań.
Losowania będą transmitowane na żywo poprzez stronę internetową Loterii oraz w mediach społecznościowych GUS, na kontach w serwisach Youtube oraz Facebook.
Nagrodami w Loterii są karty podarunkowe o wartości 500 zł i 1000 zł każda oraz 16 samochodów miejskich - Toyota Yaris. Przyjmowanie zgłoszeń do loterii rusza 22.04.2021 r. dlatego ważne jest zachowanie wiadomości z 10 - znakowym Kodem Potwierdzającym Dokonanie Samospisu.
Pragniemy Państwu także zwrócić uwagę na fakt, że w związku z trwającym NSP 2021 otrzymujemy sygnały o tym, że pojawili się oszuści, podający się za rachmistrzów spisowych. Prosimy, aby w takich sytuacjach przypadki te zgłaszać na Policję. Prawdziwi rachmistrze rozpoczną pracę dopiero od 4 maja br.
Zamieszczam link do informacji z TVP3 Rzeszów dotyczącej tego problemu: https://rzeszow.tvp.pl/53069350/narodowy-spis-powszechny-ludnosci-i-mieszkan-uwaga-na-oszustow
🐣K O N K U R S Y 🐣🐰
- 5
Wszyscy mamy jeszcze w pamięci okres Świąt Wielkanocnych - wykonywanie palm, robienie pisanek. W tym roku ogłosiliśmy konkurs na najpiękniejszą palmę. Talentem artystycznym wykazała się Emilka Łabuz z kl. I zajmując pierwsze miejsce, Kamilka Sypek otrzymała drugie miejsce, a trzecie miejsce należy do Gabrysi Ślęczkowskiej.W konkursie na wykonanie "Pisanki Wielkanocnej" pierwsze miejsce zajął Bartek Sroka z kl. III, drugie miejsce otrzymuje Lena Kijowska z kl. I, a trzecie miejsce zajęła Zuzia Guła z kl. II. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom przekażemy nagrody po powrocie do szkoły.
Wesołego Alleluja!
Wesołych Świąt Wielkanocnych przepełnionych pokojem. Niech radosny Dzień Zmartwychwstania Pańskiego wniesie radość, nadzieję i miłość.
W oczekiwaniu na Wielkanoc..
- 25
Pisanki, pisanki
jajka malowane,
nie ma Wielkanocy,
bez barwnych pisanek.
Oczekując na piękny i radosny czas Świąt Wielkanocnych uczniowie na zajęciach plastyczno-technicznych wykonywali różne pracę i ozdoby wielkanocne.
WESOŁEGO ALLELUJA!
2 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
- 19
Celem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu jest podnoszenie wiedzy, świadomości i wrażliwości na temat tego zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji. Uczniowie "zaświecili się na niebiesko" ubierając się na ten kolor.
POZNAJ NIE OCENIAJ!!!
Konkurs ekologiczny ,,Leśny eko-ludek"
Dziękujemy dzieciom, które wykonały prace na konkurs wewnątrzszkolny „Leśny Eko - ludek”. Dziękujemy też Rodzicom, którzy wspomagali swoje pociechy w tym zadaniu. I miejsce zdobył Michał Guła, II miejsce Julia Krzyżek, III miejsce Igor Ślęczkowski. Był to konkurs wewnątrzszkolny w ramach Projektu Ekologicznego ,,Wadowickie Eko – Trendy” organizowanego przez SOKIS Wadowice Górne z siedzibą w Wadowicach Dolnych. Prace Michała, Julii i Igora przechodzą do kolejnego etapu. Celem projektu jest promowanie postaw ekologicznych oraz rozbudzanie fantazji i wyobraźni.
"Bambusowa księżniczka"
30 marca o godzinie 9.00 uczestniczyliśmy w transmisji TEATRU z desek Teatru Maska w Rzeszowie, przygotowywaną przez TVP3 Rzeszów pt „Bambusowa księżniczka”. Spektakl trwający zaledwie 40 minut pozostanie na długo w naszej pamięci. Powstał na podstawie japońskiej baśni. Pewnej nocy dawno, dawno temu w dalekiej Japonii w samym środku bambusowego lasu pojawiło się niezwykłe światełko. Wyglądało jak malutki księżyc, który nie wiedzieć czemu postanowił przenieść się z nieba na ziemię. Pewnie nikt by o tym nie wiedział, gdyby nie to, że tej samej nocy po lesie błądził pewien ubogi zbieracz bambusa. Choć znał las jak własną kieszeń, tej nocy po raz pierwszy w życiu nie mógł odnaleźć drogi do swojej wioski. Gdy zobaczył niezwykłą księżycową poświatę, poszedł w jej kierunku, by już po chwili przekonać się, że wydobywa się ona z jednej z roślin. Gdy ją ściął, w środku bambusowego pędu odkrył maleńkie dziecko... W familijnym spektaklu z Dalekiego Wschodu, pojawiły się nie tylko niezwykła dziewczynka i jej opiekunowie, ale także smok, mityczna góra, wielka bitwa z niezwykłym wojskiem i wiele fascynujących przygód. Przedstawienie inspirowane japońską baśnią z początków okresu Heian (od 794 do 1185 roku), zostało przygotowane przez Noriyuki Sawę - twórcę pochodzącego z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteśmy szczęśliwi, że choć internetowo mogliśmy być bliżej kultury.
Archiwum Aktualności