• Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

•          W dniu 22 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Zabrniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Apel rozpoczął się krótką akademią pt.: " Wakacje tuż, tuż...” przygotowaną przez uczniów naszej szkoły. Następnie Pani Dyrektor pogratulowała uczniom uzyskanych wyników w nauce i wielu sukcesów w konkursach i zawodach sportowych. Wraz z przewodniczącą Rady Rodziców wręczyły nagrody książkowe uczniom z najlepszymi wynikami w nauce oraz za wzorową frekwencję. Na końcu pani Dyrektor podziękowała nauczycielom i rodzicom za życzliwość, poświęcenie, wysiłek włożony w edukację i wychowanie młodego pokolenia, a uczniom życzyła słonecznych i bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku oraz powrotu do szkoły z bagażem bogatych przeżyć.

• Biegi przełajowe z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

•           12 maja w Wadowicach Dolnych odbyły się biegi przełajowe z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Biegi odbywały sie w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV-V, VI-VII, klasy II-IIII gimnazjum. W kategorii chłopców klas VI-VII na trzecim miejscu uplasował się Adam Sroka.      Gratulujemy !

• POWITANIE WIOSNY

•       W tym roku w naszej szkole powitaliśmy wiosnę 27 marca. Przedszkolaczki zaprezentowały wiosenny montaż słowno – muzyczny. Uczniowie klasy trzeciej przedstawili wiosenny humor oraz odczytali przysłowia związane z wiosną oraz wiosennymi miesiącami. Na każdą klasę czekała zagadka, polegająca na odgadnięciu treści obrazka o tematyce wiosennej. Dziewczynki z klasy trzeciej stopniowo, po fragmencie odkrywały zawartość obrazka, a uczniowie podejmowali próby odgadnięcia. Kulminacyjnym punktem był konkurs „Zielona wiosna na głowie”. Najlepiej do tego przygotowały się dzieci z przedszkola. Nakrycia głowy były piękne i oryginalne. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

• Kangur Matematyczny 2018

•      15 marca w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2018"organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Wzięli w nim udział w kategorii Żaczek uczeń z klasy  II: Bartłomiej Kagan, w kategorii Maluch z klasy IV: Mateusz Madej, Krystian Wyzga i Dominika Polak. W kategorii Beniamin uczeń z klasy V: Wiktor Kijowski oraz z klasy VI: Aleksandra Strzyż, Sylwia Gadziała i Krystian Bigda. W kategorii Kadet wzięły udział: Aneta Kagan, Monika Guła oraz Kinga Misiak.

Wyróżnienia w konkursie otrzymali:
            Bartłomiej Kagan z klasy II, Dominika Polak z klasy IV, Mateusz Madej z klasy IV, Sylwia Gadziała z klasy VI oraz Aneta Kagan z klasy VII.

Uczestników konkursu przygotowała H. Bauer

Główną badaną umiejętnością było logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym na świecie. Tym bardziej jest nam miło poinformować o sukcesach naszych uczniów.

Serdecznie gratulujemy!

• POCZTA WALENTYNKOWA

•        Tradycyjnie 14 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole pocztę walentynkową. Uczniowie w tym wyjątkowym dniu mogli wyznać swoje głębokie uczucia. Do specjalnej skrzynki  przez tydzień uczniowie wrzucali własnoręcznie przygotowane kartki z gorącymi wyznaniami, każda kartka podpisana imieniem, nazwiskiem i klasą adresata trafiła 14 lutego do odbiorców. Emocji związanych z doręczaniem i otrzymaniem kartek nie sposób wyrazić słowami…

Na korytarzach dominował kolor miłości gwarantujący zwolnienie od pytania ;)

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• Dnia 14.10.2017 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli

uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi. Przedstawienie pt.” Moda nauczycielska” przygotowali uczniowie

klasy VII i V. Uczniowie piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i

miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją

wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie

głos zabrała p. Dyrektor Dorota Ścibor, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela.

Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym

zawodzie.

• NARODOWE CZYTANIE „WESELA”

•         Nasza szkoła  po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Została ona przeprowadzona na terenie szkoły w dniu 30 września. W ramach akcji  przygotowane zostały dekoracje ścienne na temat twórczości i życia Henryka Sienkiewicza.  Wybrane fragmenty najpoczytniejszej książki naszego noblisty czytali  uczniowie naszej  szkoły.  Mimo trudnej w odbiorze dla tak młodego czytelnika lektury, nasi uczniowie prezentowali  wzorową postawę, uważnie słuchając fragmentów powieści i  udzielanych przez  nauczycieli komentarzy.
            Ta piękna akcja popularyzująca czytelnictwo, promująca wybitne dzieła polskiej literatury,
            znalazła stałe miejsce w kalendarzu szkolnych uroczystości.

Z przyjemnością przystąpimy do niej w kolejnym roku szkolnym.