• Co warto przeczytać?

• BANK POMYSŁÓW: CO ROBIĆ BEZ WYCHODZENIA Z DOMU?BANK POMYSŁÓW:  CO ROBIĆ BEZ WYCHODZENIA Z DOMU? - Obrazek 1

Grzegorz Kasdepke: BON CZY TON SAVOIR VIVRE DLA DZIECI

Co to jest savoir-vivre? Mniej więcej to samo co bon ton, tylko że trudniej to się wymawia. No dobrze, a co to jest bon ton? Wiedza o tym, jak człowiek dobrze wychowany zachowuje się w różnych sytuacjach.

Grzegorz Kasdepke: DETEKTYW POZYTYWKA

Książka detektywistyczna dla młodszych dzieci. Składa się na nią kilkanaście zagadek 'kryminalnych', które dzieci mogą samodzielnie rozwiązywać, podążając tropem detektywa Pozytywki. Wątki 'kryminalne' dotyczą różnych zjawisk, z którymi mali czytelnicy spotykają się na co dzień, jak np. roztrzaskanie na balkonie wazonu z wodą przez mróz. Próby ich wyjaśnienia uczą logicznego myślenia i wyciągania wniosków.

Grzegorz Kasdepke: NOWE KŁOPOTY DETEKTYWA POZYTYWKI

Druga część przygód sympatycznego właściciela i jedynego pracownika agencji detektywistycznej "Różowe Okulary", lubianego przez wszystkie dzieci i większość dorosłych, poza przestępcami i wrednym Martwiakiem - szefem konkurencyjnej agencji "Czarnowidz". Czytelnicy znowu mają szansę kroczyć śladem Pozytywki i razem z nim rozwiązywać nawet najtrudniejsze zagadki, ucząc się przy tym logicznego myślenia i wyciągania właściwych wniosków.
          Tym razem wspólnie odkryjemy, co ortografia ma wspólnego z dowodami w śledztwie, czy w Turcji pije się kawę po turecku, albo jak należy podlewać kaktusy.

"Inna"

autor; Irena Jurgielewiczowa

Książka "Inna?" jest dalszą częścią znanej książki tej autorki- "Ten obcy", ale tutaj główną bohaterką nie jest Ula, tylko tutaj jest Danka. Danka jest wychowanką domu dziecka. Jej rodzice niestety tragicznie zginęli w wypadku, kiedy była jeszce bardzo mała. Na Święta Bożego Narodzenia zostaje ona wtem zaproszona do Jarocina do domu Mariana. U Mariana jest również i także Julek, który wcale nie cieszy się jednak teraz z przyjazdu nieznajomej, ma poczucie zagrozenia, rywalizacji.. (Marian też się nie cieszył, dopóki nie stanął w obronie tej sprawy w rozmowie z ojcem). Z początku jednak zaś dziewczyna jest trochę "dzika", ale z czasem jednak ona stara się być bardzo miła i bardzo także sympatyczna; do czasu... W czasie Wigilii dostaje ona od Mariana album, pamiętnik, który staje się dla niej od teraz bardzo ważny. Julka oraz Mariana obdarowuje ukradzionymi jakiś czas wcześniej upominkami. Po przyjeździe zaś Zenka Danka staje się teraz strasznie spłoszona, nie odzywa się i także zachowuje dziwnie. Pewnego zaś popołudnia postanawia....   sami przeczytajcie!!!

"Karolka Karotka i zagadkowy złodziej"

Autor: Christian Bieniek

Karolka Karotka nie tak łatwo daje się wyprowadzić z równowagi, ale w to, co przeżywa na swojej pierwszej wycieczce klasowej, prawie nie może uwierzyć. Ktoś w jej klasie kradnie. A najgorsze jest to, że właśnie ją uważa się za złodziejkę. Nawet najlepsze przyjaciółki wątpią w jej niewinność. Na szczęście jest ktoś, kto wierzy w Karolkę i potrafi wyjaśnić i tę skomplikowaną zagadkę.